وبلاگ شیعه نیوز :: SHIA NEWS

وبلاگ خبری - تحلیلی شیعه نیوز

شیعه نیوز فعالیت خود را دوباره اغاز کرد

به گزارش وبلاگ شیعه نیوز بزرگترین سایت خبری تحلیلی فارسی زبان شیعه فعالیت مجدد خود را دوباره اغاز کرد

سایت خبری تحلیلی شیعه نیوز که همزمان با ولادت مولای متقیان حضرت امام علی (ع) فعالیت خود را شروع کرده بود با گذشت چند ساعت از اغاز فعالیتش به دست عده ای که چشم دیدن مکتب شیعه را ندارند به اصطلاح "هک" شد

اکنون بعد از گذشت ۳ روز مدیریت محترم سایت اقای "بحرینی" اقدام به رفع مشکل ان کردند که هم اکنون "شیعه نیوز" بدون هیچ مشکلی قابل دسترسی در سراسر جهان میباشد

در ادامه میتوانید پیامی با عنوان "شروع مجدد فعالیت شیعه نیوز" را که دست نوشته مدیریت شیعه نیوز است بخوانید

 

مسعود بحرینی


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین

باری دگر تکلیف و توفیق نصیب مان شد تا بتوانیم در راه خدمت به مکتب مظلوم اهل بیت عصمت و طهارت ( علیهما السلام ) قدمی هر چند کوچک برداریم .

اما چرا مکتب تشیع و مذهب اهل بیت عصمت و طهارت را مظلوم میخوانیم ؟

زیرا هنوز حقیقت و گنجهای معنوی این مکتب را نتوانسته ایم به معنی واقعی کلمه درک کنیم و ان را به جهانیان معرفی نماییم و این کوتاهی ما شیعیان بر این مکتب و مذهب ، ستمی است که فردای قیامت فرد فرد ما جوابگوی ان خواهیم بود !

بار دیگر امدیم تا به حسین بن علی (علیه السلام ) بگوییم : که تا نفس داریم از خون به ناحق ریخته شده ات ، پهلوی شکسته شدۀ مادرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها ) و فرق شکافته شدۀ پدرت امیرالمومنین( علیه السلام ) دفاع خواهیم کرد و تا ظهور فرزندت حجت بن الحسن (عج الله تعالی فرجه الشریف ) دست به دست از پرچم سرخ عاشورایی ات حراست خواهیم کرد تا ان را به دستان مبارک منتقم ال محمد (ص) بسپاریم .

از خداوند متعال میخواهیم هر کس در هر لباسی در حال خدمت به این مذهب و مکتب است را عزت ببخشد و دشمنانش را در هر لباس ومقامی که هستند در دنیا رسوا و خوار و در اخرت با معاندین اهل بیت عصمت و طهارت همنشین گرداند .

ضمن اعلام اغازمجدد فعالیت سایت خبری تحلیلی شیعه نیوز به اطلاع کاربران محترم میرسانیم شیعه نیوز چون گذشته بصورت مستقل و بدون هیچگونه وابستگی به حزب ، گروه و سازمانی به رسالت اطلاع رسانی اخبار شیعیان ادامه خواهد داد و از این پس مدیریت این سایت را یک گروه منسجم بعهده خواهند داشت .

از تمامی کاربران گرامی که به نحوی میتوانند درراه پیشرفت سایت شیعه نیوز قدمی بردارند دعوت به همکاری میشود .

 

         www.shia-news.com        

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم تیر ۱۳۸۷ساعت 14:41  توسط   | 

۲ کشاورز شیعه پاکستانی ترور شدند

دو كشاورز شيعه در منطقه شيعه‌نشين "پاراچنار" در نزديكي مرز افغانستان ترور شدند.

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از فارس ،

دو كشاورز شيعه در روستاي "بشاير" در نزديكي منطقه شيعه‌نشين پاراچنار ترور شدند.

دو كشاورز شيعه پاكستاني به نام‌هاي "عبيد حسين" و "شجاعت حسين" كه در مزرعه خود مشغول كشاورزي بودند كه با تيراندازي تروريست‌هاي وابسته به قبايل مخالف كشته شدند.


 

بنا بر اين گزارش، هر دو كشاورز در اين حمله تروريستي جان خود را از دست دادند.


 

منطقه شيعه‌نشين پاراچنار در نزديكي مرزهاي افغانستان و پاكستان است كه مدت دو سال است توسط تروريست‌ها محاصره شده و مسيرهاي ورودي و خروجي اين منطقه مسدود شده و مردم آن در سختي زندگي مي‌كنند.

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام تیر ۱۳۸۷ساعت 16:43  توسط   | 

به بهانه

سالمرگ معاویه لعنت الله

در این روز (12 رجب) در سال 60 "معاویة بن أبی سفیان" لعنة الله علیه در سن 78 سالگی در شام به درکات جنهم شتافت.

روز شادی اهل ایمان و حزن و اندوه اهل کفر و طغیان است. روزه این روز به جهت شکر الهی بر هلاکت معاویه مستحب است.

معاویه را بیشتر بشناسید

نسب معاویه


 

کلبی نسابه و ابن روزبهان که از ثقات نزد علمای اهل سنت هستند نقل کرده اند که معاویه فرزند چهار نفر بوده: عماره، مسافر، أبوسفیان و مردی که اسم او را نمی برند.


 

راغب اصفهانی در محاضرات و أبن أبی الحدید از ربیع الأبرار زمخشری نقل می کنند که معاویه را به چهار نفر نسبت می دادند: مسافر بن أبی عمرو، عمارة بن ولید بن مغیرة، عباس و صباح که مغنی عمارة بن ولید بود.


 

مادر معاویه هند با صباح – که جوانی خوش رو و کارگر أبوسفیان بود – الفتی تمام داشت! اما به ظاهر او را معاویة بن أبی سفیان بن حرب می گویند.


 

أبوسفیان مردی زشت و کوتاه قد بود و یک چشم او در طائف و چشم دیگرش در یرموک کور شده بود. باطنش کورتر از چشمش بود و نهایت عداوت و دشمنی با پیامبر(ص) را داشت.


 

أبوسفیان در هر جنگ و فتنه ای که بر علیه پیامبر(ص) به وجود می آمد دخالت داشت و در سال فتح مکه از ترس اسلام آورد و با نفاق زندگی کرد تا در سن 82 سالگی در سال 30 هـ به درک رفت.


 

مخفی نماند که حمامه یکی از جدات معاویه است که در بازار المجاز صاحب پرچم و مشهور بود و از این جا نسب أبوسفیان هم معلوم می شود. مادر معاویه هند است که از ذوات الأعلام بود و میل فراوانی به غلامان سیاه داشت و از توضیح حال پدر معاویه وضع مادر او هند روشن می شود.


 

محدث قمی می فرماید: چون پیامبر(ص) در فتح مکه ریختن خون معاویه را مباح شمردند، به اصرار و شفاعت عباس، پنج ماه قبل از وفات پیامبر(ص) اسلام آورد.


 

 


 

حکومت معاویه در شام


 

یزید بن أبی سفیان از طرف أبوبکر با لشکر مسلمین به طرف شام رفت، معاویه هم همراه آنها بود. یزید در شام مرد و أبابکر ولایت شامات را به معاویه واگذار کرد و به این حال بود تا زمان خلافت أمیرالمؤمنین(ع) که طغیان معاویه علیه آن حضرت شروع شد.


 

معاویه در سال 45 هـ برای پسرش یزید بیعت گرفت. او اول کسی بود که دشنام بر امیر المؤمنین(ع) را ترویج کرد و در آخر خطبه نماز جمعه لعن و جسارت بر علی(ع) می کرد. او دستور داد در تمام شهرها این لعن انجام شود و تا زمان عمربن عبدالعزیز ادامه داشت تا اینکه او لعن بر آن حضرت را منع کرد.


 

 


 

دشمنی معاویه با علی(ع)


 

معاویه به صحابه و تابعین دستور داد تا حدیث در مذمت علی(ع) جعل کنند و عده زیادی از محبین و ارادتمندان آن حضرت را به شهادت رساندند. مانند جناب مالک اشتر نخعی که در قلزم مصر به سم شهید شد. امام مجبتی(ع) را به دست جعده عیال آن حضرت مسموما شهید کرد.


 

معاویه مردمی خوش گذران و پرخور بود به حدی که از کثرت خوردن می گفت: خسته شدم ولی سیر نشدم. این به خاطر نفرین حضرت رسول(ص) درباره او بود. او در نفاق و عوام فریبی تجربه به سزایی داشت. محدث قمی نقل می کند که دویست خبر از طرق معتمده اهل سنت در مذمت معاویه نقل شده است.


 

 


 

ماجرای مرگ معاویه


 

آخر الأمر معاویه در مسیر مکه به شام بیمار شد به حدی که می لرزید و دهان او بسته نمی شد تا وارد شام شد و در آنجا جان به مالک دوزخ داد و رهین اعمال خویش گردید. هنگام مرگ سن او را 75 یا 82 یا 92 سال نقل کرده اند.

 

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم تیر ۱۳۸۷ساعت 18:9  توسط   | 

شیعه نیوز هک شد اما . . .

به گزارش وبلاگ شیعه نیوز ، سایت خبری تحلیلی "شیعه نیوز" که در روز ۱۳ رجب و همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) شروع به فعالیت مجدد کرده بود ساعاتی از فعالیتش نگذشته بود که توسط عده ای کوردل هک شد ... !!! شما را به خواندن گزارش و دست نوشته ای از دوست عزیزم "مسعود بحرینی" مدیریت محترم سایت شیعه نیوز در این رابطه دعوت میکنم

همانطور که قول داده بودیم شیعه نیوز دقیقا در شب میلاد امیرمومنان راه اندازی شد ولی ظاهرا دشمنان این مکتب از مدتها قبل خود را اماده کرده بودند که به تصور خام خود به این سایت شیعه ضربه بزنند !قافل از اینکه روح شیعه با این حرکات غیر اخلاقی قوی تر میشود .

به دوستان عزیز اعلام میکنیم که مدیریت شیعه نیوز در حال رفع این مشکل فنی است و انشالله تلاش میکنیم تا 24 ساعت اینده این مشکل رفع گردد .

 

پس منتظر باشید تا "شیعه نیوز" هرچه زودتر با قدرت برگردد

تا کور شود هرانکه نتواند دید

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم تیر ۱۳۸۷ساعت 17:0  توسط   | 

ولادت حضرت علی (ع)

اولین امام مؤمنین و خلیفةالله بلافصل بعد از رسول الله خاتم الأنبیاء(ص)، برادر، پسر عمو، وزیر و داماد او سیدالوصیین امیرالمؤمنین علی بن أبی طالب(ع) در روز جمعه 13 رجب در بیت الله الحرام، داخل کعبه به دنیا آمد.

 

قبل ایشان و بعد از ایشان مولودی در کعبه بدنیا نیامده و نخواهد آمد. اسم شریفشان علی(ع) است. صاحب کتاب الأنوار می گوید: علی بن أبی طالب(ع) در کتاب خدا 300 اسم دارد. مشهورترین القاب آن حضرت امیرالمؤمنین است و ابن شهر آشوب بیش از 850 لقب برای آن حضرت ذکر نموده است.

 


 

القاب امیرالمؤمنین(ع)


 

مشهورترین کنیه های آن حضرت ابوالحسن(ع) است. اضافه بر اسامی و القابی که آن حضرت در کتابهای مختلف آسمانی به زبانهای مختلف دارند .. چه اینکه آن حضرت نزد اهل آسمان معروف به شمساطیل است. در زمین جمحائیل، در لوح قنسوم، در قلم منصوم، در عرش معین، نزد رضوان امین است، نزد حورالعین اصب است، در صحف ابراهیم(ع) حزبیل است، در عبرانیه بلقیاطیس، در سریانیه شروحیل، در تورات ایلیا، در زبور اریا، در انجیل بریا، در صحف حجر عین، در قرآن علی است.


 

 


 

والدین امیرالمؤمنین(ع)


 

پدر والا مقام آن حضرت، سید بطحاء حضرت ابوطالب(ع) و مادر آن حضرت فاطمه بنت اسد بن هاشم بن عبد مناف، بانوی حرم حضرت ابوطالب(ع) است که انوار امامت و ولایت اولا از آن خزانه عصمت و گنجینه حیاء و عفت به ظهور آمده و اولین هاشمیه ای است که چنین اختر فروزنده ای آورد.


 

آن حضرت نه تنها مادر امیرالمؤمنین(ع) بود بلکه بعد از وفات عبدالمطلب(ع) – که شش یا هشت سال از سن مبارک پیامبر(ص) گذشته بود و آن حضرت به ابوطالب(ع) سپرده شده بود – فاطمه بنت اسد(ع) در حق پیامبر(ص) مادری می کرد و همیشه او را بر فرزندان خود مقدم می داشت و همه روزه از آن حضرت علامات نبوت را مشاهده می نمود و پیامبر خدا(ص) آن حضرت را مادر خطاب می کرد.


 

همچنین بعد از رحلت حضرت خدیجه کبری(ع) پیامبر(ص) فاطمه زهرا(ع) را به فاطمه بنت اسد(ع) سپردند. ایشان برای آن حضرت مادری می کرد و در دامان عزت خود آن مستوره دو جهان را با جان و دل سرپرستی می کرد تا زمانی که از دنیا رفت.


 

آن حضرت در سال چهارم هجری در مدینه طیبه از دنیا رفت و در بقیع مدفون شد. هنگامی که امیرالمؤمنین(ع) خبر فوت والده اش را به پیامبر(ص) دادند آن حضرت فرمودند: او مادر من بود. بعد عمامه و لباسش را داد که فاطمه(س) را به آنها کفن کنند و خود حضرت بر جنازه نماز خواند و چهل تکبیر بر جنازه گفت و فرمود: چون چهل صف از ملائکه به جنازه اش نماز خواندند چهل تکبیر گفتم. بعد در قبر خوابید و هنگام دفن او را تلقین فرمود و درباره او دعا کرد.


 

 


 

نور امیرالمؤمنین(ع) در اصلاب پدران


 

حدیث ولادت امیرالمؤمنین(ع) هم دلالتی بر صلابت ایمان فاطمه بنت اسد(ع) مادر آن حضرت دارد. نوری که از عرش پروردگار آمده بود، در انبیاء و اوصیاء یکی بعد از دیگری منتقل شده تا به عبدالمطلب(ع) رسید و بعد آن نور دو قسم شد. نوری در پیشانی مبارک عبدالله(ع) پدر بزرگوار پیامبر(ع) که آن نور بعدا به پیشانی آمنه(ع) و سپس در صورت مبارک خاتم الأنبیاء(ص) منتقل شد. نصف دیگر نور در پیشانی مبارک ابوطالب(ع) قرار گرفت.


 

خداوند به ابوطالب(ع) چند فرزند عطا فرمود: عقیل، طالب، جعفر، فاخته یا ام هانی، جمانه و علی امیرالمؤمنین(ع). هنگامی که خداوند علی(ع) را به ابوطالب و فاطمه بنت اسد(ع) داد، آن نور در صورت فاطمه بنت اسد درخشندگی می کرد.


 

 


 

محل ولادت امیرالمؤمنین(ع)


 

مکان ولادت علی(ع) اشرف بقاع یعنی حرم است. اشرف اماکن حرم مسجد است و اشرف بقاع مسجد کعبه است. مولودی جز آن حضرت در آن مکان بدنیا نیامده است، آن هم در سید ایام روز جمعه، در ماه حرام و در بیت الحرام.


 

امیرالمؤمنین(ع) سه روز چشم مبارک را باز نکرد تا او را خدمت پیامبر(ص) آوردند. آنجا بود که چشم باز کرد. آن حضرت فرمود: او مرا مخصوص به نظر خود قرار داد و من او را مخصوص به علم خویش قرار دادم. سپس آن حضرت را در آغوش کشید و به منزل ابوطالب(ع) آورد.


 

 


 

پیشگویی از ولادت امیرالمؤمنین(ع)


 

جابربن عبدالله انصاری می گوید: راهبی بود به نام مثرم بن رعیب که 190 سال عبادت کرده بود ولی حاجتی از خدا نخواسته بود. روزی از خداوند خواست یکی از اولیائش را به او بنمایاند. خداوند متعال جناب ابوطالب(ع) را نزد او فرستاد و بعد از آن که راهب دانست این آقا چه کسی است، به آن حضرت بشارت داد که ای ابوطالب، خداوند به تو پسری عنایت می فرماید که او ولی خداست و اسم شریف او علی است. هنگامی که او را درک کردی سلام مرا به او برسان و به او بگو که مثرم راهب، اقرار می کند به وحدانیت خدا و به ولایت تو یا امیرالمؤمنین(ع) شهادت می دهد.


 

هنگام رفتن جناب ابوطالب(ع) خرما و انگور و انار بهشتی میل فرمودند و به منزل آمدند. فاطمه بنت اسد(ع) بانوی حرم جناب ابوطالب(ع) هم خرمایی که پیامبر(ص) به آن حضرت داده بودند میل فرمود و به ابوطالب(ع) هم دادند و آن حضرت هم میل فرمود. پیامبر(ص) فرموده بودند: این خرما را کسی می خورد که مقر به توحید و نبوت من باشد.


 

بعد از آنکه پدر و مادر آن حضرت، میوه های بهشتی را میل فرمودند وجود حضرت مولی الموحدین علی بن أبی طالب(ع) به وجود آمد. هنگامی که فاطمه بنت اسد(ع) حامل آن وجود شریف شد، به زیبایی و نورانیتش افزوده شد.


 

 


 

انعقاد نطفه امیرالمؤمنین(ع)


 

هنگامی که وجود شریف آن حضرت در بطن فاطمه بنت اسد(ع) قرار گرفت در مکه زلزله شد و قریش بتها را به کوه ابوقبیس آوردند ولی زلزله بیشتر شد و بتها به رو افتادند. آنان به ابوطالب(ع) پناه بردند و آن حضرت بالای کوه آمد و فرمود: مردم در این شب اتفاق مهمی افتاده است. خداوند خلقی را آفریده که اگر از او اطاعت نکنید و اقرار به ولایت او ننمایید و شهادت به امامت او ندهید این زلزله ساکن نمی شود. پس به اطاعت و ولایت و امامت او اقرار کنید. سپس در حالی که اشک می ریخت دستان مبارک را بلند کرد و فرمود: پروردگار من و آقای من، تو را می خوانم به محمدیت پسندیده و علویت بلند مرتبه و به فاطمیت درخشنده و نورانی که بر سرزمین تهامه به رحمت و مهربانی خویش لطف بفرمایی.


 

دیگران آمین گفتند. دعا که تمام شد زلزله پایان یافت. عربها در زمان جاهلیت تا گرفتار می شدند این دعا را می خواندند و گرفتاری بر طرف می شد.


 

جعفر بن أبی طالب(ع) صدای آن حضرت را از شکم مادر شنید و بیهوش شد. همچنین فاطمه بنت اسد(ع) به قصد طواف گرد خانه خدا می رفت، ولی ناگهان آن حضرت از داخل شکم دو پای خود را به شدت فشار می داد و نمی گذاشت مادرش به محلی که بتها نصب شده اند نزدیک شود و حال آنکه مادرش برای عبادت خانه خدا را طواف می کرد. زمانی دیگر بتها در مقابل آن فرزند بدنیا نیامده به صورت به زمین می افتادند. شیر درنده طائف در برابر ابوطالب(ع) تعظیم کرد. هنگامی که آن حضرت علت را جویا شد شیر گفت: شما پدر اسدالله و کمک محمد پیامبر خدا(ص) و مربی شیر خدا هستی.


 

 


 

مادر علی(ع) در کعبه


 

شب جمعه سیزدهم رجب بانوی بزرگوار ابوطالب(ع) احساس درد کرد ولی با قرائت نامی مخصوص آرامش پیدا کرد. هنگامی که جناب ابوطالب(ع) خواست زنانی از قریش را برای کمک فاطمه بنت اسد(ع) بیاورد، از گوشه خانه ندایی رسید: ای ابوطالب، صبر کن چرا که دست نجس نباید ولی خدا را لمس کند.


 

صبح هنگام فاطمه بنت اسد(ع) ندایی شنید: ای فاطمه به خانه ما بیا. ابوطالب(ع) و پیامبر(ص) آن حضرت را به مسجدالحرام آوردند. عباس بن عبدالمطلب که به همراه جماعتی در مسجد نشسته بودند، دیدند که فاطمه(ع) وارد مسجدالحرام شد و در مقابل کعبه ایستاد و نگاهی به سوی آسمان نمود و چنین فرمود: پروردگارا، من به تو و به پیامبران و کتابهایی که از جانب تو آمده اند ایمان دارم. من کلام جدم ابراهیم خلیل را تصدیق می کنم و او بوده که این خانه را بنا کرده است. تو را قسم می دهم و از تو می خواهم به حق کسی که این خانه را بنا کرد و به حق فرزندی که در شکم من است و با من سخن می گوید و با گفتارش با من انس می گیرد، و من یقین دارم که یکی از آیات و نشانه های توست، که این ولادت را بر من آسان فرمایی.


 

ناگهان حاضرین در مسجدالحرام دیدند که دیوار پشت آن سمتی که در کعبه است شکافته شد و فاطمه بنت اسد(ع) داخل شد. هر چه کردند قفل در کعبه را باز کنند ممکن نشد و دانستند که حکمت خداوند در کار است.


 

فاطمه بنت اسد(ع) می فرماید: هنگامی که داخل کعبه شدم دیدم حوا، ساره، آسیه، مادر موسی بن عمران و مریم مادر عیسی آمدند. آنان به من سلام کردند: السلام علیک یا ولیةالله، و در مقابلم نشستند.


 

آنچه در ولادت خاتم الأنبیاء(ص) انجام دادند در ولادت علی بن ابی طالب(ع) نیز انجام دادند، چه اینکه فاطمه بنت اسد(ع) در هنگام ولادت پیامبر(ص) حضور داشت و به ابوطالب(ع) ماجرا را خبر داد. حضرت ابوطالب(ع) قبلا به او فرموده بود: 30 سال صبر کن تا خدا مولودی به تو عنایت کند مثل خاتم الأنبیاء(ص) مگر در نبوت که وصی و وزیر او خواهد شد.


 

 


 

روز ولادت امیرالمؤمنین(ع)


 

روز جمعه علی بن ابی طالب(ع) مانند خورشید بر روی سنگ سرخ در گوشه راست کعبه طلوع فرمود. همین که قدم بر زمین کعبه نهاد، به سجده افتاد و دستها را سوی آسمان بلند نمود و فرمود: اشهد أن لا اله الا الله، و أن محمدا رسول الله و اشهد ان علیا ولی محمد رسول الله، بمحمد یختم الله النبوة و بی یختم الوصیة و أنا امیرالمؤمنین: شهادت می دهم که خدایی جز الله نیست و محمد(ص) پیامبر خداوند است و علی وصی محمد رسول الله(ص) است. به محمد نبوت ختم می شود و به من وصایت کامل و تمام می شود و منم امیرالمؤمنین. سپس فرمود: جاء الحق و زهق الباطل، حق آمد و باطل رفت.


 

در این هنگام که وجود سرا پا جودش پای بر این عرصه خاکی نهاده بود، بتهایی که در کعبه بود به صورت به زمین افتادند و آسمانها نورانی شد. شیطان فریاد برآورد: وای بر بتها و بت پرستان از این فرزند.

 

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم تیر ۱۳۸۷ساعت 11:14  توسط   | 

امام جواد (ع) پاسدار حریم وحی

امام محمد تقی(ع) را به خاطر دست بخشنده‌‌ای که داشت جواد می‌خواندند . آن امام بزرگوار به عنوان پاسدار حریم وحى از تفسیرهاى نابه‌جا و غیرعقلانى آیات قرآن جلوگیرى و علما و اندیشمندان را برای فهم صحیح آیات راهنمایى مى‏کرد.

قرن دوم و سوم هجری زمانی حساس در تاریخ شیعه است . شیعیان پس از روزگاری دشوار در مسیر پرتلاطم جریانهای فکری و عقیدتی قرار داشتند و در برابر هجوم ظالمانه دشمنان پایداری می‎کردند.

حضرت امام جواد پس از شهادت پدر بزرگوارش، حضرت امام رضا در خردسالی، سن هفت سالگی زمام قافله امت را به دست گرفت و به امامت رسید.

امام جواد (ع) نخستین امام شیعه است که در خردسالی به امامت رسید. این مسئله بر اثر طعن مخالفان و توطئه ظالمان مایه حیرت و سرگردانی برخی از شیعیان بود. آنان که از دسترسی به ساحت حضرت امام محروم بودند، با گونه‎ای تنش و اضطراب فکری مواجه شدند، اما بر اثر خودگرایی شیعه و ایمان ژرف به مفهوم سترگ امامت به تدریج از تردیدها کاسته شد .

زمینه سازی برای امامت حضرت جواد از زمان امام صادق آغاز شده بود، ابوبصیر از اصحاب امام صادق می‎گوید: بر آن حضرت وارد شدم در حالی که پسر پنج ساله‎ای دست مرا گرفته بود، سپس امام فرمود: چگونه خواهید بود زمانی که انند این پسر حجت خدا بر شما گردد.

امام رضا نیز گاه نظر شیعیان را به این مسئله مهم جلب می کرده است، از ابونصر بزنطی نقل شده که من و صفوان بن یمینی بر امام رضا ع وارد شدیم در حالی که ابوجعفر ( امام جواد ) که سه سال سن داشت ایستاده بود، ما عرض کردیم فدایت گردیم، اگر پناه بر خدا اتفاقی بیفتد، بعد از شما چه کسی امام است؟ حضرت فرمود: "همین پسرم" و با دست به ابوجعفر اشاره کرد .

اینکه کودکی خردسال رهبری امت را عهده‎دار شود، نخستین بار در مورد امام جواد تحقق یافت، سن کم آن حضرت حتی عده‎ای از شیعیان را درباره مسئله امامت دچار تردید کرد، به گونه‎ای که گاه سؤال می‎کردند تا زمانی که ایشان به سن امامت برسند، چه کسی امام شیعه خواهد بود؟ و خواص شیعه پاسخ می‎دادند، اگر بنا به فرموده ائمه اطهار حضرت جواد، امام و پیشواست سن کم او مسئله‎ای نیست و او با وجود سن کم شایستگی اداره امور مسلمین را دارد .

به هر حال مراجعات مکرر به ایشان و پاسخ بدون تأمل آن حضرت به سؤالات، عظمت و مقام علمی ایشان را بر همگان ثابت کرد.

بی تردید مسئله اعجازآمیز خردسالی امام مبتنی بر بنیادهای پوشیده و غیبی جهان است، آن کس که بتواند در چنین سن و سالی، رهبری قومی را که در سرزمین‎های دور و نزدیک گسترده بودند، عهده‎دار شود و در برابر تهاجم انبوه دشمنان از جان نلغزد و پایدار بماند، الهام غیبی را بر وجود خویش دارد .

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۸۷ساعت 11:59  توسط   | 

امروز در تاریخ

ولادت امام جواد الائمه (ع)

                      

ولادت با سعادت نهمین اختر تابناک اسمان امامت و ولایت حضرت امام جواد الائمه (ع) به همه شیعیان و عاشقان ان حضرت تبریک عرض می گوییم

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۸۷ساعت 10:3  توسط   | 

پرسشی از اهل سنت مبنی بر شستن پاها در وضو برخلاف نص صریح قرآن کریم !!؟

در قرآن کریم آمده است : وامسحوا بروسکم و ارجلکم الی الکعبین (1) . یعنی مسح نمایید سرها و پاهای خود را تا بلندی پشت پا (منظور از کعبین پشت بلندی پا می باشد )

ولی این سوال در ذهن ایجاد می شود که چگونه می شود که اکثر فقهای اهل سنت به شستن پاها فتوا بدهند آن هم بر خلاف نص صریح قرآن کریم ؟؟؟!!!!

حتی در اول آیه شریفه گفته می شود : فاغسلوا وجوهکم و ایدیکم . یعنی بشویید صورت ها و دست های خود را .

پس باید مانند آن که " واو " بین وجوهکم و ایدیکم را واو عاطفه می دانند ، " واو " بین روسکم و ارجلکم را نیز عاطفه بدانند . یعنی و امسحوا بروسکم و ارجلکم را باید این طور معنی کنند و فتوا دهند که مسح کنید سرها و پاهایتان را و تا آنجا که همه می دانند فاغسلوا با و امسحوا فرق خیلی زیادی دارند و نمی توان گفت که پاها را غسل دهید ( یعنی بشویید ) ، اگر چنین گفته شود که پاها شسته شود یعنی آن که معنی و امسحوا با فاغسلوا یکی است . !!!!!!!!!!!!!

پس نمی توان سر را مسح نمود و پاها را شست و اگر چنین شود و پاها جای مسح کردن ، شسته شوند باید " واو عاطفه " را بی معنی بدانیم !!!

و آخرین مطلب این که امام فخر رازی از مفسرین اهل سنت در کتاب خود در ذیل این آیه شریفه توضیح مفصلی داده است که اشاره به وجوب مسح بر حسب ظاهر آیه دارد .

حال این سوال و استدلال ما ، و نتیجه گیری از شما و اگر پاسخی بود با اهل سنت .


1 . آیه 6 سوره مائده

 

  برگرفته از کتاب شب های پیشاور به گفتار سلطان الواعظین شیرازی

منتظر جوابهای اهل سنت هستیم

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۸۷ساعت 16:50  توسط   | 

سایت خبری تحلیلی "شیعه نیوز" ۱۳ رجب فعالیت خود را از سر میگیرد

به گزارش وبلاگ شیعه نیوز بزرگترین و پر مخاطب ترین سایت فارسی زبان شیعه "شیعه نیوز" سیزدهم ماه رجب و همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی(ع) فعالیت مجدد خود را از سر می گیرد

شیعه نیوز در روزهای اغازین سال ۸۷ به دلایلی مبهم فیلتر شد و اکنون حدود ۱۰ روز است که رفع فیلتر شده است

گفتني است حدود چهار ماه پیش، همزمان با فيلتر شدن پایگاه خبری شیعه نیوز، پایگاه خبری سنی نیوز راه اندازی شده بود که همواره شیعیان اهل بیت(ع) را مورد اهانت قرار می داد و برخی عقاید آنان را به تمسخر می گرفت که البته اکنون این سایت موهن فیلتر شده است

 

وبلاگ شیعه نیوز ضمن ابراز خوشحالی از سرگیری فعالیت های سایت شیعه نیوز رو به همه عزیزان شیعه و مدیریت محترم سایت تبریک میگوید

 

                 www.shia-news.com

 

                   

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 20:17  توسط   | 

موج محکومیت نسبت به توهین به علی(ع)

اهانت شرم‌آور "اسرار احمد" به اميرالمؤمنين علي(ع) در يك برنامه تلويزيوني، خشم مسلمانان شيعه و سني پاکستان را برانگيخت. به دنبال پخش اين برنامه، حضور وی در برنامه‌هاي شبكه‌هاي تلويزيوني ARY و QTV ممنوع گرديده است .

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از ابنا ، "اسرار احمد" كه خود را جانشين "ابوالأعلي مودودي" عالم و اندیشمند سرشناس پاکستانی مي‌داند و در عين حال، هيچگونه تحصيلاتي در زمينه قرآن، حديث و تقسير ندارد، با استناد به حديثي جعلي در كتاب "سنن ترمذي" در يك برنامه تلويزيوني پيرامون آيه «ولا تقربوا الصلاة و أنتم سكاری» گفت: روزي علي (ع) {نعوذ بالله} در حالت مستي در مسجد بر رسول الله (ص) وارد شد. حضرت از اين وضع ناراحت شد و آن گاه آيه مذكور نازل گرديد كه مسلمانان نبايد در حالت مستي نماز بخوانند.

 


 

اين سخنان شرم‌آور "اسرار احمد" باعث خشم مسلمانان اعم از شیعه و سني شد و در سراسر شهر كراچي تاكنون ده‌ها اجتماع و جلسه به نشانه اعتراض به سخنان وي برگزار شده است.


 

 


 

عكس‌العمل شوراي علماي پاكستان


 

علامه "امدادالله نعيمي" از علماء اهل‌سنت اين كشور و رئيس "شوراي علماي منهاج القرآن ايالت پنجاب" در واكنش به اين اظهارات سخيف گفت: جسارت "اسرار احمد" به ساحت مقدس حضرت علی ـ رضی الله عنه ـ را بشدت محكوم مي‌كنيم. وعاظي كه حتی با الفباي علم حديث آشنايي ندارند در حين استناد به احاديث بايد مراتب احتياط را رعايت كنند چرا كه آنان از درك ظرافت‌هاي حديث عاجز و ناتوان هستند و از علم حديث بي‌بهره مي‌باشند و نمي‌دانند كه نظر علماء حديث در مورد فلان حديث چيست؟


 

 


 

وي در ادامه افزود: حضرت علی ـ كرم الله وجهه ـ يكي از اركان آل پيامبر(ص)، اميرالمؤمنين و اميرالمسلمين هستند و به جز افرادي كه افكاري خوارج‌گونه دارند، تمام افراد امت اسلامی محبت سیدنا علي" را فرض و واجب حتمي مي‌دانند. جسارت به ساحت ايشان باعث آزردگي امت اسلامي گرديده است.


 

 


 

واكنش‌هاي مسلمانان پاكستاني


 

موج محكوميت سخنان موهن "اسرار احمد" كراچي و اطراف آن را دربر گرفته است. مردم، روش اين شخص را مذموم و توهين به صحابه به شمار مي‌آورند و مي‌گويند كه وي پيش از اين حتی به انبياء(ع) نيز بارها توهين كرده است. همچنين در مناطق مختلف شهر كراچي ديوارنويسي‌هاي متعددي ديده مي‌شود كه نوشته‌اند: "اسرار احمد" واجب القتل است.


 

 


 

يك نفر از مسلمانان اهل‌تسنن در اعتراض به اين سخنان اظهار داشت: دكتر "اسرار احمد" قبل از اين هم بارها در حين اظهار نظر در خصوص اهل بيت اطهار عليهم السلام خبث باطني خود را به نمايش گذاشته است و جنگ بين "امام حسین رضي اللہ عنه" و "يزيد پليد" را جنگ بين دو شاهزاده خوانده است!


 

 


 

يك شهروند ديگر پاكستاني نيز بيان داشت: ما مي‌دانيم كه علي اولين مسلمان هستند و همواره در كنار پيامبر(ص)بوده اند. آيا وارد كردن چنين اتهامي به ايشان درست است؟ خدا ما را ببخشد... اين شخص اگر عذرخواهي هم بكند اعتقاداتش تغييري نخواهد كرد. ... آيا هدف او از بيان چنين مطالبي جز ايجاد تفرقه در امت اسلامي چيز ديگري است؟


 

 


 

توضيحي كوتاه در باب احاديث جعلي


 

لازم به ذكر است كه پس از چندده سال منع كتابت حديث ـ كه پس از رحلت پيامبر(ص) آغاز شده بود ـ كار تدوين حديث در بين اهل‌سنت آغاز گرديد. لذا فاصله زماني زياد بين عصر جمع‌آوري اين احاديث با زمان حيات پيامبر(ص) و اصحابش، و نيز استخدام كذابان و دورغگويان و واضعان حديث از سوي بني‌اميه و بني‌عباس براي ساختن احاديث مخالف اهل‌بيت(ع) موجب شده است كه احاديث عيب و غريب زيادي در كتب صحاح، سنن و مسانيد اهل‌سنت ـ از جمله كتاب "سنن ترمذي" ـ وجود داشته باشد.


 

 


 

تفاوت شيعيان با اهل‌سنت ـ گذشته از بهره‌مندي تشيع از معارف ثقل اصغر يعني امامان معصوم(ع) ‌ـ اين است كه شيعيان تمام آنچه در كتب حديثي‌شان (مانند كافي و بحارالانوار) آمده است را صحيح نمي‌دانند بلكه آن را با قرآن مجيد، رجال، عقل و ... مي‌سنجند ؛ اما اهل‌سنت تمام آنچه در صحاح آمده است را صحيح مي‌دانند اگر چه با قرآن، عقل و تاريخ مخالفت داشته باشد.


 

 


 

يكي از بارزترين آيات قرآن، آيه تطهير است كه به موجب آن و به اعتراف تمام علماي قديم و جديد اهل‌سنت، علي(ع) و پنج تن، معصوم هستند. اين آيه بوضوح دروغ و جعلي بودن حديث سنن ترمذي ـ كه اسرار احمد، عالِم‌نماي پاكستاني به آن استناد كرده است ـ را رد مي‌كند: إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا (احزاب ـ 33) .

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 15:26  توسط   | 

پروزه ساخت حرمین عسکرین (ع) به زودی به پایان میرسد

معاون فرهنگی و امور بین الملل ستاد بازسازی عتبات از پایان پروژه ساخت ضریح مطهر حرمین عسکریین در آینده نزدیک در استان فارس خبر داد.

سید "علی میرانوری" معاون فرهنگی و امور بین الملل ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق با اشاره به اینکه بحث خاکبرداری، تسطیح و فضاسازی اولیه حرمین عسکریین در سامرا توسط دولت عراق انجام شده است به خبرنگار شبستان گفت: بعد از انجام این مرحله صندوق های حرمین مطهر، درب های حرمین و ضریح مطهر با هماهنگی مسئولان کشور عراق از ایران به این کشور ارسال می شود.

 


 

معاون فرهنگی و امور بین الملل ستادبازسازی عتبات عالیات عراق تصریح کرد: پروژه ساخت صندوق های مرقد مطهر امام هادی(ع) امام حسن عسکری(ع) سیده حکیمه(س)، دختر امام جواد(ع) و حضرت نرجس(س) مادر امام زمان(عج) و درب های حرمین مطهر با هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال توسط هنرمندان و خیرین استان فارس در حال اتمام است.


 

 


 

میرانوری پیرامون مراحل اجرایی پروژه ساخت ضریح حرمین عسکریین(ع) توضیح داد: این پروژه بزرگ نیز توسط خیرین و هنرمندان استان فارس در حال انجام است در حال حاضر اسکلت اصلی ضریح از جنس استیل با ماندگاری حدود 500 سال تهیه شده است.


 

 


 

وی ادامه داد: طراحی فعالیت های هنری این ضریح نیز توسط کارشناسان و هنرمندان به پایان رسیده است و مراحل مختلف انجام این طرح ها در آینده نزدیک آغاز می شود.


 

 


 

معاون فرهنگی و امور بین الملل ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق با اشاره به تلاش مسئولان دولت عراق و جسارت آنها در بازسازی حرمین عسکریین، اقدام آنها را قابل تقدیر دانست.

 

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 16:1  توسط   | 

امروز در تاریخ

شهادت امام هادی (ع)

شهادت امام علی النقی(ع) در سال 254 هـ بنابر مشهور در سن 41 سالگی بوده است.

مرحوم کلینی شهادت آن حضرت را در 26 جمادی الأخر نقل فرموده است. مشهور این است که آن حضرت 6 یا 8 سال و 5 ماه داشت که پدر بزرگوار ایشان جوادالائمه(ع) به شهادت رسیدند و آن حضرت به منصب کبرای امامت و خلافت عظمی رسیدند و مدت امامت آن وجود شریف 33 سال بود

 


 

ایام حیات امام هادی(ع) مصادف بود با خلافت بناحق مأمون، معتصم، واثق، متوکل، منتصر، مستعین، معتز لعنةالله علیهم؛ و آخر الأمر معتز آن حضرت را با زهر به شهادت رسانید.


 

مدت عمر مبارک آن حضرت 41 سال و چند ماه بود. 13 سال در مدینه اقامت فرمودند و بقیه ایام امامت خویش را به اجبار متوکل در سامرا بودند. 

حاکم مدینه به متوکل نوشت که اگر تو را به مکه و مدینه حاجتی است علی بن محمد(ع) را از این دیار بیرون ببر که همه را مطیع خود ساخته است. در مدینه اسباب اذیت و اضرار به آن حضرت را به دستور متوکل زیاد کردند تا زمانیکه آن حضرت را به سامرا بردند و جسارتها کردند تا اینکه معتز آن حضرت را به شهادت رسانید.


 

 

امام عسکری(ع) غسل و کفن و نماز بر آن حضرت را انجام داد و بعدا در ظاهر این امورات توسط دیگران انجام شد و ایشان را در منزل خود در مکان فعلی حرم مطهر دفن نمودند.

 

 

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 12:5  توسط   | 

شهادت جانسوز دهمین اختر تابناک اسمان ولایت و امامت حضرت امام "هادی(ع) " بر تمامی شیعیان تسلیت باد

           

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 22:58  توسط   | 

زیارت عاشورا رشته رفاقت با اما حسین (ع) است

مداحان تا زمانی که با خلوص حقیقت را بیان می کنند در آغوش اهل بیت هستند

حاج غلامرضا سازگار، مداح اهل بیت(ع) با تاکید بر توجه ویژه مداحان بر زیارت عاشورا گفت: زیارت عاشورا رشته سری رفاقت با امام حسین(ع) است.

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از شیعه انلاین ، حاج غلامرضا سازگار شاعر و مداح اهل بیت که سال هاست نوحه خوان و مدح گوی اهل بیت است در گفت و گو با خبرنگار ما، مقام مداحی را بسیار رفیع معرفی و اظهار می کند: باید خدا را شکر کنیم که ما را انسان خلق کرد و از مراحلی گذراند و مقام مداحی را به ما داد و بر ما لازم است این مقامی که از طرف خدا به ما داده شده با توسل به خودش بخواهیم حالا که دست ما گرفته رها نکند.

 


 

وی سخنان خود را این گونه ادامه می دهد: ما تا آن وقتی که روی منبر حق می گوئیم با خلوص می گوئیم، دروغ نمی گوئیم در آغوش اهل بیت(ع) هستیم مگر آن زمانی که خدای نخواسته سخنی بگوئیم که هم مجلس ما می گیرد هم دل امام زمان(عج). خدايا ما را از گرفت و نگرفت بیرون بیاور که این خود قدم اول عقب گرد می باشد.


 

 


 

حاج غلامرضا سازگار گفتن حقایق بر اساس مستندات تاریخی و بدور از دروغ و تحریفات در مجالس را مورد تاکید قرار می دهد و در اهمیت روضه خوانی و مداحی برای اهل بیت(ع) می گوید: شیخ جعفر شوشتری که یک طلبه ساده ای بود یک شب به امام حسین(ع) توسل پیدا می کند و گفت: ما تاکی ملاکتابی باشیم. ای امام حسین(ع) یک لطفی بکن. شب خواب می بیند که آقا امام حسین(ع) هست و کربلا هست، خمیه های امام حسین(ع) هست، گفت ما که ذاکر امام حسین(ع) هستیم به طرف خیمه های امام حسین(ع) می رویم. آمد به طرف خمیه ها و آقا امام حسین(ع) ایشان را تحویل گرفت و فرمودند: ای حبیب شیخ جعفر مهمان ما هست چه داری که به او بدهی گفت آقا آب که در خمیه ها نیست اما یک مقدار روغن و آرد هست، فرمود: حلوا درست کن– اینکه چرا حبیب را در اصحاب انتخاب کرد چون فقیهی می خواهد به فقیهی بخوراند- چند تا قاشق حلوا در دهان من ریخت من از خواب بیدار شدم و دیدم که درها به رویم باز شد و شدم شیخ جعفر. بعد از آن فقه و مرجعیت کنار گذاشت و گفت من روضه خوان امام حسین(ع) هستم.


 

 


 

سازگار همچنین می افزاید: شیح جعفر در کتاب اشکی بر مزار عاشقان یا خصائص الحسینیه نقل می کند: یک روز در آینه به خودم نگاه کردم، یک آینه ای از فکر، عقل و تدبر خودم، جلوی خودم گذاشتم، گفتم من که یک عمر از امام حسین(ع) دم زدم، چه گفته ام و چه دارم، دیدم که من شیخ جعفرم، دستم خالی است، بنا کردم به گریه کردن که چه کنم، یک مرتبه به یادم آمد که اگر چیزی ندارم چهارده وسیله دارم، نگاه کردم که از بین این چهارده وسیله کدامیک را انتخاب کنم، اما نگاه کردم و دیدم آن کشتی که حتی از جدش پیغمبر(ص) اسرع و اوسع هست، کشتی حسین(ع) بود. می گوید به این نتیجه رسیدم که اگر کسی بگیریاند و بگیرید، می تواند از دیگران شفاعت کند.


 

 


 

وی در ادامه اظهار می کند: انسان باید به طرف بالا برود تا ببیند. (باید به طرف آسمان نگاه کند چونکه شیطان از طرف بالا نمی تواند بیاید). همانطور که می گوید: طیران مرغ دیدی تو زپایبند شهوت تو زپایبند آز تو زپایبند حرص تو زپایبند، به درآی، بیا به طرف بالا تا ببینی.


 

 


 

این مداح اهل بیت خواندن زیارت عاشورا را هر صبح برای مداح ضروری می داند و می گوید: برای مداح اهل بیت(ع) زشت است که صبح زیارت عاشورا نخواند، این زیارت عاشورا یک رشته رفاقت سری با آقا امام حسین(ع) می باشد، ما برای مردم می خوانیم و بین مردم حواسمان جمع است که مجلس خراب نشود و این با اخلاص مغایرتی ندارد. آنجایی مغایرت دارد که فقط فکر گرفتن مجلس باشم و فکر حق نباشم. وقتی که من هم فکر این باشم که راست بگویم و هم مجلس بگیرد این مغایرتی با اخلاص ندارد، آنجایی با اخلاص مغایرت دارد که من بخواهم حرفی بزنم که مورد پسند اهل بیت(ع) نباشد.


 

 


 

سازگار در بخش دیگری از سخنان خود شناخت اهل بیت را در کنار محبت به ائمه مورد تاکید قرار می دهد و اظهار می کند: مقام معظم رهبری فرمودند: چه بسا بعضی از جوانهای ما ده شب به مجلس می روند اما چیزی عایدشان نمی شود، یعنی از محبت و عاطفه پر هستند اما از شناخت اهل بیت(ع) چیزی به دست نمی آورند. مداحان ما دو گروه هستند. یک گروه که سینه می زنند، سرود می خوانند، شور می گیرند. اما یک عده علاوه بر اینها قصیده هم می خوانند.


 

 


 

وی می افزاید: شاعر کسی است که علاوه بر شعر نو، بتواند شعر کهن هم بگوید، شعر نو گفتن چون مقيد به قافیه و وزن نیست می تواند حرف خود را بیان کند ولی شاعر آن است که در قالب کهن حرف خود را بیان کند. حالا مداح هم آن کسی است که شور بگیرد و اگر این شورها محتوا داشته باشد خیلی کارساز است.


 

 


 

سازگار در پایان با اشاره به بیاناتی از مقام معظم رهبری گفت: ایشان مداحی دو بال دارد یک بال عاطفه و یک بال معرفت. اگر با یک بال پرواز کنیم، می افتیم، کاری کنیم که این دو بال داشته باشیم.

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 16:58  توسط   | 

رویت حلول ماه رجب گرامی باد

این الرجبیون ؟

ماه مبارک رجب آمده تا دلهای مجذوب را به ميهمانی شعبان ببرد. رجب واقعاً ماه خداست. ماهی که تلنگری به دلت ميخورد که معبودت را چگونه می پرستی و... خوشا به حال آنانکه رجب را از پيشگاه معبود شروع کردند و به سوی نور شتافتند.

هلال ماه رجب، زندگي و تولـدي دوباره را بـه عاشقان نويد مي دهد. ماه رجـب فصل جديدي در كتاب زندگي مي گشايد كه از عطر دل انگيز نيايش سرشار است. پيامبر رحمت (صلي الله عليه و آله) با ديدن هلال ماه مبارك رجب، دست به دعا بر مي داشت و پس از حمد و ثناي الهي، سي بار تكبير و لااله الا اللّه مي گفت و مي فرمود: ماه رجب، ماه استغفار براي امت من است. در اين ماه بسيار طلب آمرزش كنيد كه خداوند آمرزنده مهربان است.

 


 

در ماه رجب فرشته اي تا صبح اينگونه ندا مي دهد: خوشا به حال رجبيّون، خوشا به حال آنان كه والايي ماه رجب را دريافته اند، خوشا به حال آنان كه از بركت ماه رجب نصيبي اندوخته اند.


 

 

پوينده طريق بندگی و سالك راه ملكوت و رهسپار وادی معرفت و چشم انتظار بهار طاعت و مشتاق دعا و مناجات و مسئلت كه شير روز و زاهدی در دل ظلمت است و با اقليم توحيد آشنايی دارد و از جام محبت و دلدادگی جرعه هايی جانبخش نوشيده و طالب قرب، كرامت، تعالی و فضيلت می باشد گاه رسیدن پر بركت سال همچون رجب، شعبان و رمضان همچون انسان هايی تشنه و مشتاق در انتظار گمشده آشنای خود در اين مواقع بسر می برد تا از آب گوارا و نوشين حيات و معنويت سيراب شده و روح و روان خود را جانی نوين و طيب و طاهر ببخشد و با نظافت خانه دل و آراستن درون، خود را برای ميهمانی خدا و درك ليله القدر ماه مبارك مهيا كند.

 


 

آنان كه در وادی مراقبه و شهود در محضر خدای متعال گام برمی دارند چه خوب قدر چنين ايامی را می دانند و بسيار سخت تر و هوشيارتر و جدی تر از دنياطلبان، به دنبال آن هستند تا مبادا سودی فانی و متاعی ارزانی از اين نشئه از دستشان بيرون رود، مراقبند تا نكند نفعی باقی و تجارتی راقی برای آخرت، از كفشانربوده گردد كه زيان و نقصان را در اين می بينند. بر كسی كه می خواهد به تصفيه درون بپردازد لازم است كه برای دستيابی به خرسندی خداوند تمامی توش و توان خود را به كار گيرد و برای خالص نمودن اعمال و احوال خويش و مصون نگه داشتن آنها از هر گزندی، در ايام ماه رجب مبادرت ورزد كه اگر بنده ای به اندك عملی به اين شيوه و با اين خصوصيات توفيق يابد او را كفايت می كند، زيرا پاداشی كه پروردگار برای عمل ناب و عاری از آلودگی خودخواهی و شرك و نفاق، در نظر گرفته از حساب و شماره بيرون است.


 

 

 

از امام صادق(ع) نقل شده كه پیامبر ختمی مرتبت، حضرت محمد مصطفی(ص) فرمود:ماه رجب، ماه خداست در غايت حرمت و فضيلت. اگر کسي روزی از اين ماه را روزه بگيرد خدای را خشنود و شعله غضب الهي را خاموش نموده است و دري از درهاي جهنم به روي او بسته مي شود. رجب ماه استغفار امت من است، پس در اين ماه طلب آمرزش كنيد كه خداوند آمرزنده و مهربان است و رجب را ((اصب)) می گويند زيرا كه رحمت خداوند در اين ماه بر امت من بسيار ريخته می شود، پس بسيار بگوئيد استغفر الله و اسئله التوبه.


 

 

اولين شب جمعه ماه رجب را ليلة الرغائب نامند. در اين شب ملائك بر زمين نزول مي كنند. براي اين شب عملي از رسول خدا صلي الله عليه و آله ذكر شده است كه فضيلت بسياري دارد و بدين قرار است:


 

 

روز پنج شنبه اول آن ماه - در صورت امكان و بلا مانع بودن- روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد، ما بين نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به يك سلام ختم مي شود و در هر ركعت يك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحيد خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسيد، هفتاد بار ذكر "اللهم صل علي محمد النبي الامي و علي آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة و الروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلي الاعظم" گفته شود. در اينجا مي توان حاجت خود را از خداي متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت مي رسد.


 

پيامبر اكرم صلوات الله عليه در فضيلت اين نماز مي فرمايد: كسي كه اين نماز را بخواند، شب اول قبرش خداي متعال ثواب اين نماز را با زيباترين صورت و با روي گشاده و درخشان و با زبان فصيح به سويش مي فرستد. پس او به آن فرد مي گويد: اي حبيب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختي نجات يافتي. ميّت مي پرسد تو كيستي؟


 

 

به خدا سوگند كه من صورتي زيباتر از تو نديده ام و كلامي شيرين تر از كلام تو نشنيده ام و بويي، بهتر از بوي تو نبوئيده ام. آن زيباروي پاسخ مي دهد: من ثواب آن نمازي هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردي. امشب به نزد تو آمده ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهايي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دميده شود و قيامت بر پا شود، من سايه بر سر تو خواهم افكند.

 

زیارت رجبیه؛ در تعقیبات نمازهاى روز و شب در این ماه


 

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ


 

به نام خداى بخشاينده مهربان


 

 

يا مَنْ اَرْجُوهُ لِكُلِّ خَيْرٍ وَ آمَنُ سَخَطَهُ


 

اى كه براى هر خيرى به او اميد دارم و از خشمش


 

 

عِنْدَ كُلِّ شَرٍّ يا مَنْ يُعْطِى الْكَثيرَ بِالْقَليلِ يا مَنْ يُعْطى مَنْ سَئَلَهُ يا


 

در هر شرى ايمنى جويم اى كه مى دهد (عطاى ) بسيار در برابر (طاعت ) اندك اى كه


 

عطا كنى به هركه از تو خواهد اى 

مَنْ يُعْطى مَنْ لَمْ يَسْئَلْهُ وَمَنْ لَمْ يَعْرِفْهُ تَحَنُّناً مِنْهُ وَرَحْمَةً اَعْطِنى


 

كه عطا كنى به كسى كه از تو نخواهد و نه تو را بشناسد از روى نعمت بخشى و


 

مهرورزى عطا كن به من


 

 


 

بِمَسْئَلَتى اِيّاكَ جَميعَ خَيْرِ الدُّنْيا وَجَميعَ خَيْرِ الاْخِرَةِ وَاصْرِفْ عَنّى


 

به خاطر درخواستى كه از تو كردم همه خوبى دنيا و همه خوبى و خير آخرت را و بگردان از من


 

 


 

بِمَسْئَلَتى اِيّاكَ جَميعَ شَرِّ الدُّنْيا وَشَرِّ الاْخِرَةِ فَاِنَّهُ غَيْرُ مَنْقُوصٍ ما اَعْطَيْتَ


 

به خاطر همان درخواستى كه از تو كردم همه شر دنيا و شر آخرت را زيرا آنچه تو دهى


 

چيزى كم ندارد (يا كم نيايد)


 

 


 

وَ زِِدْنى مِنْ فَضْلِكَ يا كَريمُ


 

بيفزا بر من از فضلت اى بزرگوار


 

 


 

يا ذَاالْجَلالِ وَالاِْكْرامِ يا ذَاالنَّعْماَّءِ


 

اى صاحب جلالت و بزرگوارى اى صاحب نعمت


 

 


 

وَالْجُودِ يا ذَاالْمَنِّ وَالطَّوْلِ حَرِّمْ شَيْبَتى عَلَى النّار.ِ


 

و جود اى صاحب بخشش و عطا، حرام كن محاسنم را بر آتش دوزخ.

 

 

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 1:12  توسط   | 

"شيعه نيوز" رفع فيلتر شد

پایگاه خبری "شیعه نیوز" در روزهای پایانی سال گذشته توسط کمیته تعیین مصادیق پایگاههای غیر مجاز اینترنتی در سراسر کشور فیلتر شد و پس از گذشت یک ماه، مدیریت این سایت در اعتراض به این فیلترینگ در نامه ای که در اختیار رسانه ها قرار گرفت از عالم رسانه ای کشور خدا حافظی کرد .

به گزارش وبلاگ شيعه نيوز ، مدیر سايت "شیعه نیوز" از رفع فیلتر این سایت خبری فارسی زبان شیعه خبر داد. "مسعود بحرینی" در یادداشتی که در وبلاگ شخصی خود درج کرده است آورده است پس از گذشت چهار ماه که از فیلترینگ "شیعه نیوز" گذشت این سایت خبری چند روز پیش به دستور کمیته تعیین مصادیق رفع فیلتر گردید.

 

وی اشاره ای به علت فیلترینگ "شیعه نیوز" ننموده است و تنها ابراز داشت که این فیلترینگ باعث تضعیف پر مخاطب ترین سایت خبری فارسی زبان شیعه گردید. "بحرینی" اشاره ای به زمان راه اندازی مجدد "شیعه نیوز" در آینده ننموده است.

 

وبلاگ شيعه نيوز ضمن خرسندی از رفع فیلتر از این پایگاه خبری،  امیدوار است "شیعه نیوز" به زودی به عرصه رسانه ای کشور باز گردد .

 

وبلاگ شيعه نيوز/

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم تیر ۱۳۸۷ساعت 20:6  توسط   | 

قتل عام شیعیان پاکستانی توسط وهابیان

اینان مردان بی گناه قبایل شیعه پاکستان هستند که توسط تروریست های طالبان به شهادت رسیده اند.

                                        

اینان مردان بی گناه قبایل شیعه پاکستان هستند که توسط تروریست های طالبان به سرکردگی "عطا الرحمن" و "کرنال مجید" ربوده شده و پس از شکنجه ددمنشانه سر بریده شدند و به شهادت رسیدند. بدنهای سوخته و قطعه قطعه شده آنان در روز 19 ژوئن 2008 میلادی پیدا شد.

(این جملات بالای این عکس ها نوشته شده است)

 

 

     

 

 

     

 

 

      

 

 

لعنت الله علی القوم الظالمین

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 14:16  توسط   | 

به گزارش شیعه نیوز:

     دوازده تير سالروز حمله ناو آمريكايي به هواپيمايي مسافربري ايران

دوازده تير سالروز حمله ناو آمريكايي به هواپيمايي مسافربري ايران

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 14:21  توسط   | 

پیرمرد ۸۰ ساله پای پیاده تا مشهد مقدس

به گزارش شعه نیوز ، "جمشيد اسماعيل پور" طي مسير حدود دو هزار کيلومتري اروميه تا مشهد را براي زيارت حرم مطهر امام رضا(ع) از مقابل اداره کل تربيت بدني اين استان آغاز کرد.

 


 

وي از قهرمانان گذشته دو ماراتن استان آذربايجان غربي است و تاکنون 9 بار مسير تهران تا مشهدالرضا را با پاي پياده طي کرده است.

 

                                          

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 13:39  توسط   | 

افزایش چشمگیر مذهب شیعه در جهان

                                          

آخرين آمار که از سوي پایگاه الکترونیکی «ويکي پديا» انتشار يافته، حکايت از روند روبه رشد تعداد شيعيان در سراسر جهان دارد. اين روند به ویژه از سال 2005 میلادی و پس از آن بعد از جنگ 33 روزه حزب الله لبنان با رژیم اشغالگر قدس، سرعت بیشتری یافت.

 


 

اين در حاليست که گسترش تعاليم اين مذهب در جهان باعث شده در بسياري از کشورهاي غربي نيز تشيع گسترش يابد. به رغم تبليغات گسترده دشمنان مذهب تشیع به ويژه وهابيت عليه این مذهب و نيز مشکلات و ضعف‌هايي که در برنامه‌هاي تبليغي شيعيان وجود داشته، آمار شيعيان روز به روز در جهان رو به افزايش است.


 

 


 

اما طبق جديدترين آمار اين پایگاه الکترونیکی، حدود 90 درصد مردم ايران، 85 درصد مردم آذربايجان، 80 درصد مردم بحرين، ۶۵ درصد مردم عراق، اكثريت مردم لبنان (55 درصد)، 45 درصد مردم يمن، 35 درصد مردم پاكستان، ۳6 درصد مردم کويت، ۳6 درصد مردم قطر، 20 درصد مردم تركيه، 18 درصد مردم افغانستان، 17 درصد مردم سوريه، ۱۶ درصد مردم امارات متحده عربي و 10 درصد مردم هند را شيعيان تشکيل مي‌دهند.


 

 


 

البته ناگفته نماند به نظر مي رسد آمار ذكر شده كمي از حد واقعي پايين‌تر باشد. به عنوان مثال تعداد شيعيان عراق در آماري غير رسمي 70 درصد و تعداد شيعيان بحرين در آماري رسمي 85 درصد گزارش شده‌اند، ضمن اينكه در كشورمان نيز كه قطب كشورهاي شیعه جهان است، بعيد به نظر مي‌رسد تعداد شيعيان از 95 درصد پايين‌تر باشد. همچنين شواهد حاكي از اين است كه تعداد شيعيان افغانستان و سوريه نيز بسيار بيشتر از چيزي است كه در اين پایگاه الکترونیکی عنوان شده است.


 

 


 

شایان ذکر است در حال حاضر مطابق آمار رسمي، 15 درصد و مطابق آمار غيررسمي 20 درصد جمعیت عربستان را شيعيان تشكيل مي‌دهند، البته از لحاظ جغرافيايي 33 درصد سرزمين‌هاي اعراب سعودي در اختيار شيعيان است.


 

 


 

تعداد شيعيان در جهان اسلام به سرعت رو به افزايش است و مطابق با آمار غير رسمي از بعد از پیروزی انقلاب اسلامي به طرز عجيبي افزايش يافته است. اكثريت مطلق شيعيان، "اثنی عشری" (12 امامي) هستند و تعداد كل شيعيان در جهان اسلام نيز در حال حاضر 25 درصد است كه اين عدد نيز با نرخ قابل توجهي در حال ازدياد است.


 

 


 

شايان ذكر است كه آيت‌الله العظمي شیخ "جعفر سبحاني" نيز در مناظره مكتوبي كه با "سلمان العوده" از شيوخ منحرف وهابي داشته‌، به عدد 25 درصد اشاره نمود. طبيعي است يك عالم با این عظمت در جهان اسلام هنگامي كه آماري ارائه مي‌دهد و يا مطلبي را بيان مي‌كند، با علم كامل اقدام به چنين كاري می ورزد؛ به خصوص هنگامي كه طرف مقابل مناظره وي نيز با سكوت خود اين آمار را تاييد مي‌كند.


 

 


 

حضرت آيت‌الله العظمي بهجت نيز در يكي از بيانات چند سال پيش خود تعداد شيعيان را در جهان بيش از 400 ميليون نفر عنوان كرده بود


 

 


 

به تمام اين مسائل بايد تقيه سني‌هاي شيعه شده را كه از ترس كشته شدن توسط وهابيون و سلفي‌هاي تندرو، شيعه شدن خود را پنهان مي‌كنند نيز افزود.


 

 


 

رشد چشمگير تشيع در جهان توسط وهابيون به خوبي احساس شده تا آنجا كه برخي از آنها در كتاب‌هاي خود به طور واضح به اين مساله اشاره كرده‌اند. دكتر "عصام العماد" فارغ‌التحصيل دانشگاه «امام محمد بن سعود» در رياض و شاگرد بن باز (مفتي اعظم و سابق عربستان سعودي) و امام جماعت يكي از مساجد بزرگ صنعاء و از مبلغان وهابيت در يمن كه پیش از شیعه شدن كتابي نيز در اثبات كفر و شرك شيعه تحت عنوان «اصله بين الاثني عشريه و فرق الغلاة» نوشته بود، با آشنايي با يكي از جوان‌هاي شيعه، با فرهنگ نوراني تشيع آشنا شد و از فرقه ضاله وهابيت دست كشيد و به مذهب شيعه مشرف شد.


 

 


 

"عصام العماد" به همين مناسبت كتابي با عنوان «رحلتي من الوهابيه الي الاثني عشريه» تأليف نمود. وي در كتاب ديگر خود مي‌نويسد: با مطالعه كتاب‌هايي كه وهابيت در سال‌هاي اخير نوشته‌اند، به يقين در مي‌يابيم كه آنان احساس كرده‌اند كه تنها مذهب آينده، همان مذهب شيعه اماميه است.[1]


 

 


شیخ "عبدالله الغنيمان" از اساتيد وهابي دانشگاه «الجامعه الاسلاميه» مي‌گويد: وهابيون به يقين دريافته‌اند، تنها مذهبي كه در آينده، اهل سنت و وهابيت را به طرف خود جذب خواهد كرد، همان مذهب شيعه امامي است.[2]


 

 


 

شيخ "ربيع بن محمد" از نويسندگان بزرگ سعودي وهابي نیز در يكي از كتاب‌هاي خود مي‌نويسد: آنچه باعث فزوني شگفتي من شده اين است كه برخي از برادران وهابي و فرزندان شخصيت‌هاي علمي و دانشجويان مصري كه با ما در جلسات علمي شركت مي‌كردند و برادراني كه ما به آن‌ها حسن ظن داشتيم، اخيرا به سراغ اين مسير تازه (تشيع) را پيمودند و آن تحت تاثير انقلاب ايران بوده است.[3]


 

 


 

شيخ "محمد المغراوي" از ديگر نويسندگان سرشناس وهابي مي‌گويد: با گسترش مذهب تشيع در ميان جوان‌هاي مشرق زمين، بيم آن را دارم كه اين فرهنگ در ميان جوان‌هاي مغرب زمين نيز گسترده شود.[4]


 

 


 

دکتر "ناصر القفاري" استاد دانشگاه‌هاي مدينه در يكي از كتاب‌هاي خود مي‌نويسد: اخيرا تعداد زيادي از اهل سنت به طرف مذهب شيعه گرويده‌اند و اگر كسي كتاب «عنوان المجد في تاريخ البصره و نجد» را مطالعه كند به وحشت مي‌افتد كه چگونه برخي از قبايل عربي به صورت كامل، مذهب شيعه را پذيرفته‌اند.[5]


 

 


 

شيخ "المجدي محمدعلي محمد" نويسنده بزرگ وهابي مي‌گويد: يكي از جوان‌هاي اهل سنت حيرت زده نزد من آمد. وقتي كه علت حيرت او را جويا شدم، دريافتم كه دست يكي از شيعيان به وي رسیده و اين جوان سني تصور كرده است كه شيعيان ملائكه رحمت و شير بيشه حق مي‌باشند.[6]


 

 


 

آري، وهابيت هنگامي كه ديد چگونه عقايد محكم شيعه با كمترين تبليغات مثبت و بيشترين تبليغات منفي همه حقيقت‌جويان را مجذوب خويش ساخته است، به گونه‌اي كه حتي كساني كه در اوج خفقان يعني در دانشگاههاي رياض فارغ التحصيل شده‌اند، به اين سو كشيده مي‌شوند، حربه خود را انتساب القابي چون مشرك و كافر به شيعيان قرار داد! و هنگامي كه ديد اين حربه نيز جواب نداد، دست به ترور و قتل و خونريزي زد! اين‌‌ها همه نشان‌گر گسترش جهاني و بي‌سابقه مذهب تشيع در جهان و به خصوص در جهان اسلام است. بي شک تعاليم و آموزه‌هاي اهل‌بيت(ع) و فقه پوياي اين مذهب باعث افزايش پيروان آن شده و به تبع آن مسووليت سنگيني را بر دوش شيعيان براي نشان دادن واقعيت‌ها و حقايق و مقابله با خرافات و خرافه‌ پرستي‌ها و در نهايت اعتلاي اين مذهب که با ظهور قائم آل محمد(ص) به کمال نهايي خود خواهد رسيد، به همراه خواهد داشت.


 

 


 1- المنهج الجديد و الصحيح في الحوار مع الوهابيين، ص 1782- همان3- مقدمه كتاب «الشيعه الاماميه في ميزان الاسلام»، ص 54- مقدمه كتاب «من سب الصحابه و معاويه فامه هاويه»، ص 45- مقدمه كتاب «اصول مذهب الشيعه الاماميه الاثني عشريه»، ج 1، ص 6- انتصار الحق، ص 11 و 14

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 12:20  توسط   | 

قتل هفت زن با یک شیوه مشابه در کرج ... خفاش شبی دیگر!!

به گزارش شیعه نیوز - فرمانده انتظامی استان تهران از وقوع هفت فقره قتل با شیوه‌های مشابه خبر داد.

سردار اكبر شاهی با اشاره به وقوع هفت فقره قتل در شهرستان كرج كه با شیوه‌های تقریبا مشابه رخ داده است، گفت: حدود شش ماه است كه تعداد هفت فقره قتل در حوزه استحفاظی استان تهران به وقوع پیوسته كه نقاط مشابهی در نحوه وقوع آنها به چشم می‌خورد.

اكبر شاهی در ادامه گفت: همه مقتولان زن بوده و میانگین سنی‌ آنها 30 سال است.

او گفت: پس از كشف اجساد این هفت زن از آنجایی كه در بررسی‌ها به وجود تشابهی رسیدیم می‌توان بیش از 50 درصد احتمال داد كه قتل‌ها از سوی یك فرد و با یك انگیزه صورت گرفته است.

این در حالی است كه براساس شواهد موجود مقتولان كه اكثرا ظاهر مناسبی نداشتند در ساعات اولیه صبح با سوار شدن به خودروی مسافربر شخصی و فاقد مجوز برای فعالیت پس از طی قسمتی از مسیر دچار این حادثه شده‌اند.

اكبر شاهی در ادامه گفت به همین دلیل به تمام زنان توصیه می‌شود در ساعات اولیه صبح و یا در ساعات پایانی شب در خیابان‌های خلوت تردد نكنند و برای تردد از تاكسی استفاده كنند. فرمانده انتظامی استان تهران در خصوص این پرونده مهم و پرپیچ و خم گفت: در حال حاضر گروه ویژه‌ای از كارآگاهان جنایی مامور رسیدگی به این پرونده شده‌اند تا معمای پیچیده این قتل‌ها را رازگشایی كنند.

شیعه نیوز-
.

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 11:58  توسط   | 

مسیر حرکت امام رضا از مدینه به مشهد به عنوان مسیر ولایت

به گزارش شیعه نیوز - معاون فرهنگي - اجتماعي وزير كشور گفت: همزمان با سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، مسير حركت امام رضا(ع) از مدينه به مشهد شناسايي و به عنوان مسير ولايت معرفي مي‌شود.‌

حجت‌الله ايوبي در جلسه شوراي اداري خراسان رضوي با بيان اين مطلب افزود: در مسير حركت امام رضا(ع) به مشهد، قدمگاههاي متعددي وجود دارد كه بايد با آباداني و معرفي آنها، شميم رضوي را در سراسر كشور منتشر كنيم.

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۸۷ساعت 11:42  توسط   | 

برای دفاع از نام خلیج همیشه فارس ۱۹۰ امضا کم داریم

بعد از اقدام جستجو گر گوگل در استفاده از یک عنوان جعلی به جای نام تاریخی خلیج فارس اقدامات خودجوشی برای اعتراض به این اقدام گوگل آغاز شد.

به گزارش شیعه نیوز ، در پی این جعل تاریخی، تعدادی از ایرانیان طرح جمع آوری یک میلیون امضا را در اعتراض به تحریف نام خلیج فارس در گوگل عملیاتی کردند تا ضمن دفاع از هویت تاریخی ایران، مسوولان گوگل را با واقعیت های موجود در افکار عمومی ایران آشنا کنند و اصلاح دائمی چنین روندهایی را خواستار شوند.

 

با وجود گذشت چند ماه از این فراخوان متاسفانه هنوز امضا ها به نصاب یک میلیون، نرسیده و این در حالی است که کشورهای عربی برای جعل عناوین و نقشه ها و ترویج نام های جعلی پیرامون نماد های ملی و تاریخی و سرزمینی ایران میلیاردها دلار هزینه می کنند و جای بسی تاسف و تعجب است که برخی برای مقابله با این تهدید ها حتی از یک امضا دریغ می کنند! 

این امضای اینترنتی کمتر از 2 دقیقه وقت کاربران را می گیرد و در حال حاضر حدود 810 هزار نفر درخواست مربوطه را امضا کرده اند بنابراین همچنان به کمتر از دویست هزار امضا نیاز است. 

لازم به توضیح است برای امضای این متن اعتراضی تنها به درج آدرس پست الکترونیکی و نام نیاز است و افراد در تعدد امضا محدودیتی ندارند.


 

 

بی گمان افزون بودن هر چه بیشتر امضاها، فراتر از اثرگذاری در مجموعه گوگل، می تواند پیام واضحی از میهن دوستی ایرانیان را به همه جهان به ویژه برخی همسایگان ناباب جنوبی برساند.

 

 

خلیج ، همیشه فارس است تا ابد فارس است

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم تیر ۱۳۸۷ساعت 14:59  توسط   | 

رواج نام "حسین" در بین هواداران غیر مسلمان اوباما

ظهور آنلاین نام "حسین" در بین طرفداران اوباما به پاییز گذشته برمی گردد اما در ماه فوریه و به دنبال برنامه یک مجری رادیویی که در زمان معرفی اوباما وی را به خاطر نامش تحقیر کرد تعداد بیشتری به این ایده پیوستند.

                                       

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از شیعه انلاین ، روزنامه نیویورک تایمز از رواج نام «حسین» در بین طرفداران غیرمسلمان "باراک حسین اوباما" نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خبر داد.

 

این روزنامه آمریکایی نوشت: شمار فزاینده ای از طرفداران اوباما اکنون به نشانه اتحاد با این نامزد دموکرات نام میانی وی - حسین - را برای خود اختیار کرده و در پایگاه های اینترنتی به عنوان هویت شان از آن استفاده می کنند. 

"امیلی نوردلینگ" یک هوادار 19 ساله اوباماست که هرگز پیش از این با یک مسلمان برخوردی نداشته است اما اکنون با نام «امیلی حسین نوردلینگ» در شبکه اجتماعی آنلاین فیس بوک (Facebook) ظاهر می شود.


 

این دختر دانشجو با اختیار نام «حسین» به گروه پرشماری از هواداران اوباما پیوسته که اکنون برای حمایت از وی نام میانی اش را به طور غیررسمی برای خود اختیار کرده اند.


 

نیویورک تایمز می نویسد: گروه فزاینده ای از طرفداران این نامزد سیه چرده از یهودیان و کاتولیک ها گرفته تا اسپانیانی ها، آسیایی ها و ایتالیایی – آمریکایی ها نام حسین را به نام میانی خود اضافه کرده اند.


 

براساس این گزارش نتایج یک تحقیق نشان می دهد در حال حاضر صدها نفر در سراسر آمریکا به ترویج این ایده در پایگاه های اینترنتی می پردازند. 

این گزارش می افزاید: تغییر دادن نام از نظر قانونی فرآیند بسیار مشکلی است و از این رو طرفداران این ایده از نام «حسین» به طور غیررسمی در سایت هایی چون فیس بوک، وبلاگ ها و اظهارنظرهای اینترنتی استفاده می کنند.

 

برپایه این گزارش اوباما یک فرد مسیحی است و نه مسلمان و وجود «حسین» در بخش میانی نام وی به خاطر پدر مسلمان کنیایی تبارش است.


 

با این حال این نام به یک نقطه ضعف سیاسی از نگاه رقبای جمهوری خواه اوباما تبدیل شده است و برخی منتقدان اوباما در برنامه های تلویزیونی و پایگاه های اینترنتی بر روی این مساله انگشت گذاشته و مدعی اند: "اوباما" نه در ظاهر بلکه در باطن یک فرد مسلمان است.

 

همین مساله یکی از دلایلی است که هواداران اوباما را برای اختیار نام حسین بیش از پیش ترغیب کرده است به نحوی که یک هوادار وی با ارسال بیانیه ای با عنوان «ما همگی حسین هستیم» بر روی وبلاگ خود نوشته: من از جمهوری خواهانی که اعلام می کنند نام اوباما نوعی لغت دشنام آمیز است متنفر هستم.


 

براساس این گزارش  ظهور آنلاین نام "حسین" در بین طرفداران اوباما به پاییز گذشته برمی گردد اما در فوریه گذشته و به دنبال پخش برنامه یک مجری رادیویی که در زمان معرفی اوباما وی را به خاطر نامش تحقیر کرد، تعداد بیشتری به این ایده پیوستند.

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم تیر ۱۳۸۷ساعت 14:0  توسط   | 

"العربیه" محرم گروهک جند الله

تلویزیون العربیه روز جمعة ضمن پخش یک فیلم ارسالی از سوی گروهک تروریستی "جندالله" اعلام داشت که این گروه مسلح سنی تهدید کرده است که 16 نفر از نیروهای نظامی ایران را که به گروگان گرفته است در صورت عدم آزادی اعضای دستگیر شده این جنبش، اعدام خواهد کرد.

                                      

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از شیعه انلاین ، این شبکه خبری عربی که برخی رسانه ها از آن بعنوان تریبون "جندالله" نیز یاد می کنند، این گروهک را با حذف "تروریستی" بودنش با عنوان جنبش مقاومت مردمی! یاد می کند.

 

در گزارش العربیه، این فیلم صامت تعدادی از افراد را در لباس نظامی نشان می دهد و در کنار آنان شخصی قرار دارد که صورت خود را پوشانده و چنین بر می آید که در حال تهدید این افراد است.


 

این تلویزیون گزارش کرد:  این تشکیلات مسلح تا روز جمعه به ایران مهلت داده است که در صورت عدم رهایی اعضایش از زندان اعدام گروگانها را آغاز خواهد کرد.

 

این درحالیست که براساس اخبار موثق گروگانها در سلامت کامل به سر می برند.


 

در حالی العربیه عملا به تریبون این گروهک تروریستی تبدیل شده که دست این افراد به خودن بسیاری از هموطنانمان آلوده بوده وکاخ سفید در برنامه محرمانه خود حمایت از این گروهک را جزو برنامه هایش اعلام کرده است.

 

این گروهک کاروانهای قاچاق مواد مخدر را هدایت و از این بابت هزینه هنگفتی را به جیب می زند.


 

در برخی موارد نیز که کاروانهای حامل قاچاق متلاشی و افراد آن دستگیر می شوند گروهک مذکور با حمله و گروگانگیری درصدد معامله بر می آید.

 

شیعه نیوز/

 

+ نوشته شده در  شنبه هشتم تیر ۱۳۸۷ساعت 16:51  توسط   | 

بازداشت ۳ تیم تروریستی در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامي و قرارگاه عملياتي فتح سيستان و بلوچستان گفت‏:‏ با همكاري نيروهاي انتظامي و امنيتي سه تيم آموزش ديده خرابكار و تروريست در شهرهاي ايرانشهر و سرباز بازداشت شدند‏.‏

                       

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس ، سردار غلامعلي نكويي در جمع خبرنگاران افزود‏:‏ نيروهاي توانمند انتظامي و اطلاعات استان سيستان و بلوچستان در چند روز اخير طي عملياتي هماهنگ و برنامه ريزي شده سه تيم عملياتي اشرار و تروريستها را كه آموزشهاي نظامي خرابكاري، ترور و بمب گذاري را در خارج مرز فراگرفته بودند دستگير كردند‏.‏
وي گفت‏:‏ اين اشرار با هدف ترور مسوولان و ايجاد رعب و وحشت در ميان مردم وارد استان شده بودند اما در يك عمليات همزمان ‏10‏ نفر آنان دستگير و پس از تحقيقات لازم تحويل مقامهاي قضايي شدند‏.‏
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان اظهار داشت‏:‏ در بازرسي از مخفيگاه اين تروريستها انواع سلاح گرم انفرادي، نيمه خودكار، آر پي جي و موشك انداز كشف شد‏.‏
نكويي گفت:‏ دولت پاكستان اشراف كاملي بر برخي مناطق مرزي خود ندارد و به همين سبب بخشهايي از خاك آن كشور مكان و مامن امني براي اشرار، تروريستها و قاچاقچيان شده و اين افراد پس از هر بار ورود به خاك ايران و انجام اقدامهاي تروريستي و انواع جرايم مجددا به داخل مرز پاكستان فرار كرده و مخفي مي شوند‏.‏
وي ادامه داد:‏ به منظور دستگيري اشرار با حكم مقام قضايي تعدادي از منازل در شهرستان سرباز مورد بازرسي قرار گرفت كه در مرحله نخست شماري از مردم به سبب آگاه نبودن از موضوع با اعتراض و تجمع قصد جلوگيري از انجام عمليات را داشتند‏.‏
فرمانده قرارگاه عملياتي فتح گفت‏:‏ با تشريح موضوع و آگاه شدن مردم از اينكه شماري از تروريستها وارد منطقه شده و قصد خرابكاري و ترور دارند، خودشان نهايت همكاري را با ماموران براي شناسايي و دستگيري اشرار و كشف سلاح و مهمات انجام دادند‏.‏
وي از همكاري بسيار خوب و نزديك مردم منطقه سرباز قدرداني كرد‏.‏
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان بيان كرد‏:‏ در اين عمليات چند نفر از اشرار و تروريستهايي كه در چند عمليات ضدامنيتي يك سال گذشته در سيستان و بلوچستان دخالت و مشاركت داشتند دستگير شدند‏.‏
نكويي افزود‏:‏ دستگاههاي امنيتي، انتظامي و قضايي به مردم اطمينان مي دهند كه سيستان و بلوچستان از شرايط امنيتي مناسب و قابل قبولي برخوردار است‏.‏
وي در خصوص اقدامهاي انجام شده براي آزادي گروگانها هم گفت‏:‏ پس از وقوع اين حادثه اقدامهاي لازم از سوي دستگاههاي مختلف از جمله وزارت امورخارجه، كشور، اطلاعات، نيروي انتظامي و ساير دست اندركاران با دولت پاكستان و مرزباني آن كشور انجام شده و همچنان با جديت ادامه دارد‏.‏
نكويي ابراز اميدواري كرد كه به زودي شماري از گروگانها آزاد شوند‏.‏

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  جمعه هفتم تیر ۱۳۸۷ساعت 23:8  توسط   | 

فاطمه ، نام یک سوم متولیدین کشور

معاون حقوقي و سجلي سازمان ثبت احوال كشور گفت: يك سوم جمعيت متولدين دختر در كشور در سه ماهه اول امسال به اسامي و القاب حضرت فاطمه(س) نامگذاري شده‌اند.

                                     

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از فارس سعيد عیودی ظهر امروز در آيين معارفه مدير كل ثبت احوال استان ايلام افزود: در سه ماهه اول امسال 340 هزار نفر در كشور ثبت ولادت شده‌اند.

وي ادامه داد: از اين تعداد متولدين به ازاي هر 105 پسر، يكصد دختر ثبت ولادت شده و از مجموع اين افراد، يك سوم آنان به نام حضرت فاطمه(س) نامگذاري شده‌اند.


 

اين مسئول اضافه كرد: مردم كشورمان با اين عمل ارادت بيشتر خود را به ائمه اطهار و اوليا الهي نشان داده‌اند.


 

عبودي تصريح كرد: البته براي پسران نيز اسامي محمد و علي به ترتيب بيشترين نام‌هاي استفاده شده در كشور است.


 

معاون حقوقي و سجلي سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به گذشت يك هفته از كاربردي شدن كارت ملي در كشور گفت: استفاده از كارت شناسايي ملي با استقبال مردم مواجه شده است.


 

اين مسئول اضافه كرد: تاكنون 50 ميليون نفر در كشور موفق به دريافت كارت شناسايي ملي شده و تنها سه ميليون نفر از آنان كارت ملي خود را دريافت نكرده‌اند.


 

وي اضافه كرد: از اين جمعيت يك و نيم ميليون نفر مربوط به ايرانيان ساكن در خارج كشور بوده و مابقي آنان نيز تازه به جمع واجدين شرايط دريافت كارت شناسايي ملي پيوسته‌اند.


 

عبودي تصريح كرد: اين سازمان در سال‌هاي گذشته براي افراد بالاي 15 سال در كشور اقدام به صدور كارت ملي كرده است.


 

معاون حقوقي و سجلي سازمان ثبت احوال كشور از افرادي كه تاكنون موفق به دريافت كارت شناسايي ملي نشده‌اند، خواست در اولين فرصت به ادارات ثبت احوال استان‌هاي كشور مراجعه كنند.


 

در پايان اين آيين، عليرضا قبادي به عنوان مدير كل جديد اين اداره معرفي و از زحمات حسن نوروزي مدير كل سابق ثبت احوال استان ايلام تجليل شد.

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  جمعه هفتم تیر ۱۳۸۷ساعت 14:13  توسط   | 

معنای نام فاطمه چیست؟

میلاد با سعادت باعث خلقت،دخت نبـوت،کفو ولایت، ام امامت، قطب دایره وجود، حبیبه ذات ربّ العالمین، پاره تن رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم ، زوجه و کفـو امیـرالمؤمنین علیّ مرتضی علیه السلام و امّ الائمة النقباء و النّجباء بر ناموس دهر و شمس ضحای آسمان هدایت حضرت صاحب العصر و الزّمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و نیز بر شیـعیان و محبین آنحضرت مبارکباد

روایات گوناگونی در مورد نامگذاری آن حضرت به این نام مبارک نقل شده است که ما پیش از ترسیم این روایات خاطر نشان می‌سازیم که؛ نام مقدّس فاطمه از واژه «فطم» که به معنای بریدن و جدا کردن است، برگرفته شده است. بر این اساس هنگامی که گفته می‌شود:

«فطمتِ الامُ طفلها» و یا «فطمت الحبل» به این معناست که مادر، کودک خویش را از شیر برگرفت و یا ریسمان بریده شد.

علاّمه مجلسی در این مورد می‌گوید:

چه بسیار که اسم فاعل به مفهوم اسم مفعول می‌آید. برای نمونه: «سرٌّ کاتم» و «مکانٌ عامر» که به مفهوم مکتوم و معمور، یعنی پوشیده داشته شده و آباد شده، آمده است. همان‌گونه که در قرآن شریف نیز: فی عیشة راضیة» به معنای «فی عیشة مرضیة» آمده است.

و اینک برخی از روایات پیرامون این نام مقدّس:

پیروان او از آتش در امان داشته شده‌اند

ششمین امام نور از پدران گرانمایه‌اش و آنان از پیامبر گرامی آورده‌اند که فرمود:

ان جبرئیل قال له: ... سُمّیت فاطمة، فی الارض، [لانها] فطمت شیعتها من النار. (1)

فرشته وحی برای او پیام آورد که: این دخت گرانمایه در زمین، «فاطمه» نامگذاری شد، چرا که پیروان راستین او از آتش دوزخ در امان داشته شده‌‌اند.

خدا، او و پیروانش را از آتش در امان داشته است

هشتمین امام نور از پدران گرانقدرش و آنان از پیامبر آورده‌‌اند که فرمود:

یا فاطمة أتدرین لمَ سُمّیتِ فاطمة؟ فاطمه جان! می‌دانی چرا به این نام، نامگذاری شده‌ای؟

قال علی علیه‌السلام: لمَ سُمّیتِ؟ امیرمومنان پرسید: چرا؟

قال: لانها فطمت هی و شیعتها من النار.(2) فرمود: بدان دلیل که او و پیروان راستین‌اش از آتش دوزخ در امان داشته شده‌اند.

و نیز فرمود:

سمّیت فاطمة لان الله فطمها و ذریّتها من النار، من لقی الله منهم بالتوحید و الایمان بما جئت به(3)؛ او فاطمه نامیده شده چرا که خدای جهان‌آفرین او و هر کدام از نسل پاکش که خدای را با توحیدگرایی و ایمان به آنچه من آورده‌ام، دیدار کند، همه را، از آتش در امان داشته است.

و نیز از پیامبر آورده‌اند که فرمود:

انّما سمّیت ابنتی فاطمة، لان الله فطمها و ذرّیتها و محبّیها عن النار(4) ؛ دخترم فاطمه تنها بدین جهت به این نام مقدّس نامیده شد که خدا او و نسل پاک و دوستداران واقعی‌اش را از آتش دوزخ در امان داشت.

و نیز از پنجمین امام نور آورده‌اند که فرمود:

در روز رستاخیز فاطمه علیهاالسلام بر نزدیک در دوزخ می‌ایستد و نیایش‌گرانه رو به آسمان می‌گوید:

الهی و سیدی، سمّیتنی فاطمة، ... (5)

خدای من! سالار من! شما نام مرا فاطمه برگزیدی و به مهر خویش مرا و دوستداران نسل مرا از آتش در امان داشتی. بار خدایا! وعده تو حقّ است و تویی که در وعده‌هایت تخلّف نمی‌ورزی.

از جانب خدا ندا می‌رسد که:

هان ای فاطمه! درست گفتی، من تو را بدین نام نامگذاری کردم و تو و دوستداران تو و نسل تو را که ولایت تو و نسل تو را داشته باشند، همه را از آتش دوزخ در امان داشته‌ام. درست می‌گویی، وعده‌ام حقّ است و من در وعده‌های خویش تخلّف نمی‌ورزم ... .

او را از هر ناپسندی در امان داشت

از امام صادق علیه السلام روایت است که فرمود:

آیا می‌دانید مفهوم واژه «فاطمه» چیست؟

یکی از شاگردان آن حضرت می‌گوید، گفتم: سرورم شما بفرمایید چیست؟

فرمود: یعنی او از بدی‌ها و ناپسندی‌ها جدا شده است.

آنگاه فرمود: اگر امیرمومنان با او پیمان زندگی مشترک امضاء نمی‌کرد، از آدم گرفته تا روز رستاخیز، در کران تا کران زمین، همتا و همشأنی برای او پیدا نمی‌شد.

گفتنی است که این روایت را گروهی از دانشمندان و محدّثان اهل تسنّن از جمله: «ابن شیرویه دیلمی» از «امّ سلمه»، آن بانوی با شخصیّت آورده است که می‌گوید: «پیامبر فرمود: اگر خدا علی را نیافریده بود، برای «فاطمه» همشأنی نبود.»

این مطلب را خوارزمی در کتاب «مقتل الحسین» ، ترمذی در کتاب «مناقب»، مناوی در «کنوز الحقایق»

و قندوزی در «ینابیع المودّة» از «امّ سلمه» و از «عبّاس» عموی پیامبر روایت کرده‌اند.

برکت شناخت او

از ششمین امام نور آورده‌اند که:

دخت فرزانه پیامبر فاطمه علیها‌السلام، بدان دلیل به این نام مبارک نامیده شد که آفرینش از شناخت و معرفت او برگرفته شده است. (6)

و انّما سُمّیت فاطمه لأن الخلق فطموا عن معرفتها. (7)

امتیاز او بر دیگران

از پنجمین امام نور حضرت باقر علیه‌السلام آورده‌اند که فرمود:

آنگاه که فاطمه علیها‌السلام ولادت یافت، خداوند به فرشته‌ای وحی فرمود که نام «فاطمه» را بر زبان پیامبر جاری سازد. از این رو پیامبر گرامی به خواست خدا نام گرانمایه او را «فاطمه» نهاد. سپس خدا به آن بانوی با فضیلت فرمود: من به وسیله دانش و بینش، تو را از دیگر بندگان جدا ساخته و بر همه آنان برتری بخشیدم و تو را پاک و پاکیزه ساختم.

آنگاه امام باقر علیه‌السلام فرمود:

به خدای سوگند که خدا این بانوی گرانمایه را به وسیله دانش و بینش از دیگران ممتاز ساخت و از همان عالم «ذر» او را پاک و پاکیزه قرار داد.

-------------------

پی نوشت‌ها:

1- بحارالانوار، ج 43، ص 18.

2- بحارالانوار، ج 43، ص 14/ ذخائر العقبی، ص 26، چاپ قاهره / ینابیع المودة، ص 194 .

3- بحارالانوار، ج 43، ص 14.

4- ینابیع المودة، ص 397، چاپ استامبول/ نور الابصار، ص 41، چاپ مصر .

5- بحارالانوار، ج 43، ص 15 .

6- بحارالانوار، ج 43، ص 65 .

7- بحارالانوار، ج 43، ص 65 .

منبع:

کتاب فاطمة الزهرا؛ از ولادت تا شهادت، آیة الله فقید سید محمدکاظم قزوینی، ترجمه علی کرمی. (تبیان)

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر ۱۳۸۷ساعت 16:21  توسط   | 

امروز در تاریخ

سالمرگ ابوبکر

در شب سه شنبه 22 جمادی الثانی در سال 13 هجری "عبدالله بن عثمان" معروف به "ابوبکر بن أبی قحافه" در سن 67 سالگی، از این جهان به سوی سزای اعمالش رخت بر بست.

                             

به قولی دیگر مرگ "ابوبکر" در 27 جمادی الثانی بوده است.

او مدت دو سال و سه ماه و 22 روز غاصب خلافت بود و اولین کسی بود که بعد از وفات پیامبر(ص) به انتخاب اعضای سقیفه بنی ساعده خلیفه شد. انتخاب ابوبکر به گونه ای بی حساب بود که "عمر" با آنکه خود گرداننده برنامه سقیفه بود می گوید: بیعت با ابوبکر امری بدون تدبیر و مشورت و دقت بود مانند زمان جاهلیت که خداوند مسلمانان را از شر آن محفوظ داشت. هرکس چنین کاری را تکرار کند، او را بکشید.

 


 

اهل سنت در علت مرگ او نوشته اند: ابوبکر در روز دوشنبه 7 جمادی الآخر غسل کرده بود و آن روز هوا سرد بود، به این دلیل سرما خورد و تب کرد و 15 روز این تب ادامه داشت و به نماز نمی رفت تا در شب سه شنبه 22 جمادی الآخر بعد از آنکه خلافت را به "عمر" واگذار کرد، مرد. 

قبل از وفات، عثمان را برای نوشتن وصیتنامه ای درباره خلافت طلب کرد که امر خلافت بعد از ابوبکر به "عمربن خطاب" باشد. او کلمه ای گفت و بی هوش شد و بقیه را عثمان از پیش خود نوشت که امر خلافت با "عمر" است. ابوبکر به هوش آمد و عثمان را دعا کرد که آنچه او می خواسته نوشته است.


 

باید پرسید: چرا هنگامیکه پیامبر(ص) در روزهای آخر عمر کاغذ و قلم خواست تا وصی بعد از خود را به امر خداوند متعال معین کند نسبت هذیان به آن مقام معظم دادند؟ 

ابوبکر هنگام مرگ کلماتی گفت. از جمله اینکه: کاش تفتیش خانه فاطمه و علی(ع) نمی کردم. همان تفتیشی که شهادت پاره تن پیامبر(ص) را به همراه داشت.

 

 

 

شیعه نیوز/

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر ۱۳۸۷ساعت 0:44  توسط   | 

امروز در تاریخ

ولادت حضرت فاطمه (س)

در چنین روزی حضرت حوراء انسیه عذراء بیول ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) در سال پنجم بعثت در مکه مکرمه به دنیا آمد. بنابر قولی ولادت حضرت در دهم جمالی الآخر است.

                                          

انعقاد نطفه فاطمه(ع)

داستان انعقاد نطفه حضرت فاطمه زهرا(س) مراحلی دارد که ذیلا خلاصه آن آورده می شود:

-     در شب معراج خداوند سیبی به پیامبر(ص) هدیه داد که از عظمت خلقت و بوی و رنگ و زیبایی آن ملائکه تعجب کردند. خداوند امر فرمود تا پیامبر(ص) آن را میل کند. هنگامی که آن سیب را شکافت، نوری از آن درخشید. جبرئیل گفت: بخور یا رسول الله، که این نور منصوره فاطمه، دختری است که از صلب تو خارج می شود. در بعضی روایات است که از رطب بهشتی هم خاتم الأنبیاء(ص) میل فرمودند.

2-     در 10 شعبان سال چهارم جبرئیل(ع) بر پیامبر(ص) در ابطح نازل شد و فرمان کناره گیری از حضرت خدیجه(ع) را به مدت 40 روز – به عنوان مقدمه حمل حضرت زهرا(ع) – ابلاغ فرمود.


 

 


 

با اینکه آن حضرت علاقه وافری به خدیجه داشت و این کار برای آن حضرت پر مشقت بود ولی برای او پیغام فرستاد که مدتی به منزل نمی آیم و به منزل فاطمه بنت اسد می روم. شبها در را ببند و در بستر آسایش کن.


 

 


 

پیامبر(ص) شبها به منزل فاطمه بنت اسد می آمد. هر شب هنگام افطار، خرما و انگور و غذای بهشتی می آوردند. با آب بهشتی و حوله دست آن حضرت را شسته و تمیز می کردند. امیرالمؤمنین(ع) حسب دستور پیامبر(ص) جلو در می نشست که کسی نیاید و در آن غذا با پیامبر(ص) شریک شود. در شب چهلم دستور رسید به خانه خدیجه برو که خداوند به خود سوگند خورده که امشب از صلب تو ذریه پاک و طیبه ای بیافریند. حضرت از جا برخاسته و به منزل خدیجه آمدند.


 

 


 

حضرت خدیجه می فرماید: سوگند به آن کسی که آسمان را برافراشته و آب را از زمین جوشانیده، حضرت از من دور نشده بود که سنگینی وجود فاطمه(ع) را در خود احساس کردم.


 

 


 

دوران بارداری خدیجه(ع)


 

هنگامی که حضرت خدیجه دوران آبستنی خود را می گذراند، حضرت فاطمه(ع) از داخل شکم با مادر صحبت می کرد و او را دلداری می داد و به صبر و پایداری دعوت می فرمود.


 

 


 

پیامبر(ص) به خدیجه فرمود: جبرئیل به من بشارت داد که این مولود دختر است و او موجودی پاک و با برکت است. خداوند متعال نسل و ذریه مرا از او قرار می دهد و از نسل او امامانی در امت قرار خواهد داد که بعد از پایان وحی او جانشینانش در روی زمین باشند.


 

 


 

هنگام ظاهر شدن آثار وضع حمل، سراغ زنان قریش فرستادند، ولی کسی برای کمک نیامد، چه اینکه آنها راضی به ازدواج حضرت خدیجه با پیامبر(ص) نبودند و خدیجه از این برخورد آنها غمناک شد.


 

 


 

در همین حال چهار زن بلند بالا که شبیه زنان بنی هاشم بودند بر او وارد شدند. یکی از آنان به او گفت: ای خدیجه، غمگین مباش که فرستادگان پروردگار تو هستیم. ما خواهران توایم، من ساره هستم و این آسیه دختر مزاحم و همنشین تو در بهشت و این مریم دختر عمران و این صفوراء دختر شعیب است. خداوند ما را نزد تو فرستاده تا در کارهای مربوط به زنان به تو کمک کنیم. یکی از در سمت راست او و دیگری در سمت چپ و سومی پیش روی آن حضرت و چهارمی پشت سر او نشستند.


 

 


 

فاطمه(ع) به دنیا آمد


 

علیا مخدره خدیجه کبری(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س) را پاک و پاکیزه بر زمین نهاد. در این هنگام نوری از وجودش درخشید که تمام خانه های مکه را روشن کرد و این نور در شرق و غرب درخشش نمود. بانویی که پیش روی خدیجه بود، حضرت فاطمه(س) را برداشت و با آب کوثر شستشو داد و پارچه سفیدی که از شیر سفیدتر و از مشک و عنبر خوشبوتر بود بیرون آورد. یکی را بر بدن او پیچیده و دیگری را بر سرش انداخت و سپس از او خواست که سخن بگوید.


 

 


 

حضرت زهرا(س) لب به سخن گشود و فرمود: "اشهد أن لا إله إلا الله و أن أبی رسول الله سید الأنبیاء و أن بعلی سید الأوصیاء و ان ولدی سید الأسباط" گواهی می دهم که جز الله خدایی نیست و پدرم فرستاده خدا و سرور پیامبران است و شوهرم سرور جانشینان و فرزندانم آقای نوادگان هستند.


 

 


 

بعد بر یکایک آنان سلام کرده و هر یک را به اسم صدا زد. آنان بر چهره او تبسم کردند و حورالعین و بهشتیان یکدیگر را به ولادت حضرت فاطمه(س) بشارت دادند. در آسمان نوری درخشان پدید آمد که ملائکه تا آن روز چنان نوری را ندیده بودند و لذا نام حضرت را "زهرا" گذاشتند. بانویی که پیش روی خدیجه نشسته بود، به خدیجه گفت: او را پاک و پاکیزه و آراسته و با برکت در برگیر که در نسل و ذریه اش برکت قرار داده شده است.


 

 


 

خدیجه(ع) خصرت را با شادی و خشنودی از دست او گرفته و شیر داد و این گونه بود که فاطمه(س) رشد جسمی خود را آغاز نمود.

 

پایان

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 13:0  توسط   | 

در جبهه حق علیه باطل

سنی نیوز به سزای اعمالش رسید

به گزارش شیعه نیوز ، وبسایت سنی نیوز که به اقلیت اهل سنت ایران نسبت دارد با فرارسیدن اولین روز از فصل تابستان و نزدیک شدن به ایام با شکوه میلاد دخت گرامی پیامبر و همسر با وفای حضرت علی (ع) و روز مادر مخابرات ایران داغ سنگینی روی دل سنی نیوز و سنی نیوزیها گذاشت و با برهم زدن جو حامیان و پیروان دشمنان حضرت علی و بی بی فاطمه الزهرا(س) عیدی خوبی را به شیعیان اهدا کرد و با فیلتر کردن سایت موهن سنی نیوز (دروغ نیوز) دل همه را شاد کرد

البته پس از فیلتر شدن مدیران این سایت باطل به سرعت اقدام به تاسیس ادرس جدید این سایت کردند که به امید خدا این ادرس هم بزودیه زود فیلتر خواهد شد تا به هر شکل از نشر اکاذیب جلوگیری شود

این اقدام بسیار پسندیده شرکت مخابرات را به فال نیک میگیریم و امیدواریم که این اقدامات در قبال سایر سایت ها و وبلاگ های موهن منتسب به اهل سنت و . . .  ادامه داشته باشد

شیعه نیوز با ابراز خوشحالی از این اقدام همه جوره خواهان مبارزه با دشمنان و بد گویان اهل بیت (ع) و خاندان پاک انها است

اما در سخنی دوستانه به اهل سنت و منابهی همچون شیعه نیوز تاکید میکنیم که :

در کشوری که بیش از ۹۸ درصد از مردمان انرا شیعیان پاک تشکیل میدهند و همه جا صحب از علی و فاطمه و فرزندان انهاست و در عزای انها همه جا ماتم سرا و در شادی انها همه جا از این بابت مسرور دیگر جایی برای امثال سنی نیوز نیست . . . 

بهتر است به جای تاسیس وبسایتهای مشابه در عملکرد و طرز فکرتان بسی درنگ کنید

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم تیر ۱۳۸۷ساعت 17:4  توسط   | 

وهابی ها ۲۰ شیعه را زنده در اتش سوزاندند

تروريستهاي زنداني با تباني سرهنگ "مجيد" و "عطاء الرحمن" از زندان شهرك صده آزاد و مسلح شده و در روستاي پيرقيوم و از سوي آنها اختيار تام داشتند كه هر رفتاري كه لازم بدانند با شيعيان موجود در كاروان روا بدارند.

                                      

به گزارش شیعه نیوز و به نقل از شیعه انلاین ، يك كاروان سوخت و غذا كه مذكور دو روز قبل از شهر پيشاور عازم منطقه جنگ‌زده و محاصره‌شده‌ي "پاراچنار پاكستان" بود در نزديكي "شهرك صده" توسط تروريست‌ها توقيف شد و تروريست‌ها، رانندگان و خدمه كاميون‌ها را در يك محل گرد آوردند و با ريختن بنزين آنان را آتش زدند!!

 

تروريست‌هايي كه با همدستي برخي افراد "متنفذ" از زندان فرار كرده بودند در اين حادثه دست داشته اند.


 

لازم به ذكر است كه تروريست‌هاي ناصبي (طرفداران يزيد بن معاويه) نخست محتويات كاميون ها را به سرقت بردند و آنگاه آنها را آتش زده و نابود كردند.


 

براساس اين گزارش تروريست‌هاي ناصبي با به نمايش گذاشتن ددمنشي خاص يزيدي خود رانندگان و ساير خدمه كاميون ها را نخست به شدت شكنجه كردند و آنگاه آنها را زنده زنده در آتش انداختند و بعد از شهادت به اجساد آنان بي احترامي نمودند.


 

براساس اظهارات مقامات محلي پاراچنار - كه برخي از آنان قبل از اين هم اظهارات مشكوكي داشته اند و احتمال دست داشتن آنها در اين حوادث نيز وجود دارد –  دولت به افراد فراري ضرب الاجل داده بود كه تا بعد از ظهر روز جمعه تسليم شوند اما آنها براي فرار از دستگيري روز گذشته در روستاي سني نشين خاركلئي مستقر شدند و به سوي مناطق شیعه نشين آتش گشودند كه البته با پاسخ شيعيان روبرو شدند اگرچه در حال حاضر اطلاع دقيقي از وضعيت منطقه در دست نمي باشد.


 

رهبران شيعيان اين منطقه اعلام كرده‌اند كه سرهنگ "مجيد"  فرمانده نيروهاي شبه نظامي و "عطاء الرحمن" معاون فرماندار منطقه‌ي "كرم ايجنسي" با تباني فيمابين، تروريست‌هاي زنداني در شهرك صده را آزاد و مسلح نموده و به آنها اطلاع داده بودند كه قرار است كاروان سوخت وآذوقه در فلان ساعت از روستاي "پيرقيوم" واقع در حومه شهرك صده عبور كند و آنگاه به آنها اختيار تام داده بودند كه هر رفتاري كه لازم مي دانند با شيعيان موجود در اين كاروان روابدارند. لازم به ذكر است كه مطبوعات پاكستاني بدون نام بردن از فرمانده شبه نظاميان و معاون فرماندار، نوشته بودند كه افراد متننفذي در اين حادثه دست داشته اند.


 

درهمين حال جنگ در مناطق شيعه‌نشين "پيوار" و "شلوزان" نيز به شدت ادامه دارد و دهها تن از شيعيان در اين درگيري ها شهيد و مجروح شده اند. 

"آقاي ذيشان حيدر" مسئول تبليغات سازمان دانشجويان اماميه پاراچنار در مصاحبه با مطبوعات خواستار تحويل اجساد شهداء به شيعيان و برخورد با عاملين حملات تروريستي گرديد و مسرت حسين، رئيس نهضت حسيني پاراچنار هشدار داد كه چنانچه دولتمردان با عاملين حمله به كاروان آذوقه و مهاجمين به مناطق پيوار و شلوزان و بالش خيل اقدام نكند شيعيان بارديگر آمادگي دارند از خود دفاع نموده و متجاوزين را سرجاي خودشان بنشانند.


 

براساس اين گزارش تعداد تلفات طرفين در درگيري هاي پيوار و شلوزان نيز تا كنون 20نفر گزارش بوده و 50 نفر مجروح شده اند.

 

گفتني است محاصره پاراچنار (يكي از مراكز ثقل شيعيان پاكستان) از  16 نوامبر سال 2007 تا امروز ادامه دارد و گرسنگي و مرگ به دليل نبود دارو و سوء‌تغذيه به امري معمولي و روزمره در اين منطقه شيعه نشين تبديل شده است.


 

متأسفانه در تمام اين مدت سازمان‌هاي حقوق بشري و دولتمردان كشورهاي اسلامی به اين فاجعه انساني توجهي نكرده‌اند و تنا يك بار مسؤولان وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در اين زمينه موضع‌گيري كرد.


 

انتظار شيعيان پاكستان حمايت بيشتر آزادگان جهان و بويژه اقدام جدي دولت ايران به عنوان ام‌القراي جهان تشيع است.

 

به امید روزی که ریشه ننگ وهابیت از روی کره خاکی برداشته شود

 

شیعه نیوز/

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم تیر ۱۳۸۷ساعت 15:9  توسط   |